Evren Sitesi'nden Kenan Evren'e tepki

  • Giriş : 05.03.2007 / 00:00:00

Manisa'da Kenan Evren Sanayi Sitesi esnafı, sitenin adını değiştirmek için imza kampanyası başlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Esnaflardan oluşan bir gurup, Yurt Savunması Gazileri Şehit Aileleri ve İnsan Hakları Derneğini (YURT-SAV) ziyaret ederek, iş yerlerinin bulunduğu Kenan Evren Sanayi Sitesi isminin değiştirilmesi için imza kampanyası başlattıklarını söyledi.

Kenan Evren Sanayi Sitesi'nin esnaf temsilcisi olarak söz alan Mustafa İner, hemşehrileri olan 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren'in yaptığı son açıklamalardan dolayı rahatsız olduklarını belirtti.

Evren'in terör örgütü ile “aynı dili konuştuğunu” öne süren İner, şöyle dedi: “Evren Paşa'nın (ileride eyalet sistemine geçilebilir) şeklindeki sözleri, terör örgütü PKK lehine söylenmiş sözlerdir. Biz Kenan Evren'in ismini taşıyan bir sitede esnaflık yapmak istemiyoruz. Onun için de imza kampanyası başlattık. Topladığımız imzaları KESS yönetim kuruluna ileteceğiz ve sitenin isminin Vatan Sitesi, Atatürk Sitesi, Cumhuriyet Sitesi veya Bayrak Sitesi olarak değiştirilmesini isteyeceğiz.”

Yurt-Sav Onursal Başkanı Dilaver Girgin de Manisa'nın Alaşehir ilçesinde doğan 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren ile bugüne kadar hep gurur duyduklarını kaydetti. Genelkurmay Başkanlığı ve Cumhurbaşkanlığı yapmış bir kişiden böylesi sözler duymaktan rahatsız olduklarını belirten Girgin, “Ancak Evren Paşa bizi yanılttı. Kendisinin söylediği sözler bire bir PKK temsilcilerinin sözleridir” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious