Evren'in tabloları icralık

  • Giriş : 30.03.2007 / 00:00:00

Marmarist'te, 7'nci Cumhurbaşkanı Kenan Evren'in, yakın dostu merhum parlamenter Mustafa Deliveli'ye hediye ettiği üç tablo haczedildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Deliveli'ye ait otelin borçları nedeniyle yediemin deposuna kaldırılan üç tabloya 14 bin YTL değer biçildi.
Emekli olduktan sonra yerleştiği Marmaris'in Armutalan Beldesi'ndeki evinde resim yapmaya başlayan Kenan Evren, üç tablosunu, hergün saat 16.00'da Lidya Otel'de bir araya gelerek tavla oynadığı arkadaşı eski parlamenter Mustafa Deliveli'ye hediye etti. Evren'in 1992 yılında yaptığı ‘Manzara’, 1993 yılında yaptığı ‘Sazlıklar arasındaki ev’ ile tarih yerine 02 yazılı ‘Gölde gezinti’ adlı bu üç tabloyu Mustafa Deliveli, sahibi olduğu Lidya Otel'deki özel odasına astı.
Deliveli'nin vefatından sonra Deliveli Ailesi'ne ait otelde yönetim sorunları ve ekonomik sıkıntılar başlayınca alacaklılar icra yoluyla oteli sattırmak istedi. Bazı alacaklılar ise otel içindeki eşyalara haciz koydurdu. Marmaris 1'inci İcra Müdürlüğü icra işlemi başlattı. Pepsi Cola İzmir Bölge Müdürlüğü'nün 80 bin YTL'lik alacağı için başlattığı icra işleminde haczedilen değerli eşya arasına Evren'in tablosu da dahil edildi. Tablolar Marmaris İcra Daireleri Yediemin Deposu'na kaldırıldı. Bilirkişi tarafından ‘Gölde Gezinti’ tablosuna 4 bin YTL, diğer iki tabloya da 5'er bin YTL kıymet biçildi.
Tablolarının haczedildiğini duyan Yedinci Cumhurbaşkanı Kenan Evren üzüldüğünü söyledi. Evren, “Tabloları dostum Mustafa Deliveli'ye hediye etmiştim. Başka ne diyebilirim ki? Çok üzüldüm ama alacaklının doğal olarak böyle bir icra koymaya hakkı var'' dedi.
İcra Müdürlüğü yetkilileri, tablolara kıymet taktiri yapıldığı için, öncelikle borçlu Lidya Otel sahiplerine kıymet bildirileceğini belirterek, “İsterlerse Lidya Otel sahipleri tablolarını belirlenen değer üzerinden geri alabilir. Onlar almazsa, tablolar 60 gün içinde açık artırma yoluyla satışa çıkarılacak'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious