Evrenosoğlu, Tuncay Güney değilmiş

Evrenosoğlu, Tuncay Güney değilmiş.9038
  • Giriş : 07.01.2009 / 18:07:00

Tuncay Güney'in, ''Alpaslan Evrenosoğlu'' adına sahte kimlikle İzmir'den pasaport alarak Türkiye'ye giriş-çıkış yaptığı iddialarıyla ilgili başlatılan incelemede, düzenlenen pasaportun gerçek Alpaslan Evrenosoğlu'na ait olduğu saptandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kanada'da yaşadığı ileri sürülen ve Ergenekon'un yapılanmasına ilişkin açıklamalarıyla gündeme gelen Tuncay Güney'in, ''Alpaslan Evrenosoğlu'' adına sahte kimlikle İzmir Emniyet Müdürlüğünden pasaport çıkarttığı, 2007 ve 2008 yıllarında bu pasaportla yurt dışına 3-4 kez giriş-çıkış yaptığı yönündeki bazı parti ve yayın organlarının iddiaları üzerine, konuyla ilgili inceleme başlatıldı.

Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre, inceleme sonunda İzmir Pasaport Şube Müdürlüğünden ''Alpaslan Evrenosoğlu'' adına Mart 2007'de pasaport verildiği belirlenirken, pasaportun Romanya'da bir şirkette müdürlük yapan Alpaslan Evrenosoğlu'na verildiğinin tespit edildi.

Ayrıca Alpaslan Evrenosoğlu'nun kısa süre önce Türkiye'ye giriş yaparken İstanbul'da yakalandığı, taşıdığı pasaportun ise İzmir'den aldığı pasaport olduğunun anlaşıldığı ve serbest bırakıldığı belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*