Evren'in sözlerine inceleme!

  • Giriş : 02.03.2007 / 00:00:00

Evren’in ’Türkiye 8 eyalete bölünebilir’ sözlerine inceleme başlatıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Muğla Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Yurtseven, 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evrenin ’’Türkiye 8 eyalete bölünebilir’’ şeklindeki sözleriyle ilgili, ’’İlgili birimlere gerekli talimatı verdim, inceleme başlattık. Suç unsuru varsa gereği yapılır’’ dedi.

Yurtseven, konuyla ilgili araştırma başlattıklarını bildirdi.

Başsavcı Yurtseven, şunları kaydetti:

’’İlgili birimlere gerekli talimatı verdik. Araştırma aşamasındayız. Evren, bu sözleri dedi mi? Demedi mi? Kime, ne zaman konuştu, bu konuları inceliyoruz. İncelemenin ardından suç unsuruna rastlanırsa, yetkilerimizi kullanacağız. Konu inceleme aşamasında olduğu için bu konuda konuşmuyoruz. Ancak, açıklamalarda suç unsuru varsa gereği yapılır.’’

Muğla Baro Başkanı Ayla Kara ise konuyla ilgili, ’’Ben, bu açıklamalarda suç unsuru görüyorum. Bu ayın 19’unda arkadaşlarımla yapacağımız toplantıda bu konuyu görüşeceğiz. Toplantıdan çıkan karar doğrultusunda Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunabiliriz’’ dedi.

Kara, ’’Geçmişte Cumhurbaşkanlığı yapmış, topluma önder olmuş kişinin açıklamaları birileri tarafından işaret olarak algılanabilir. Bu açıklamalar, toplumu, ülkeyi bölmek isteyenlerce yanlış yerlere çekilebilir. Açıklamalar son derece talihsiz’’ diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious