Evsahibi kış ortasında dışarıya attı

Evsahibi kış ortasında dışarıya attı.12647
  • Giriş : 29.11.2008 / 13:02:00

52 yaşındaki Davut İbrahimoğlu, 3 çocuğu ve eşi ile birlikte evsahibi tarafından mahkeme kararı ile kış ortasında sokağa atıldı. Aileye SHÇEK kucak açtı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Mersin'de bir aile ev sahibi tarafından eşyaları ile birlikte sokağa atıldı.Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK), sahip çıktığı aileye nakdi yardım yaparken, bir de oturacakları ev buldu.

Baba Davut Demirci işsiz olduğu için geçimini sigara satarak sağlayan 3 çocuk babası Davut Demircioğlu'nun (52) Selçuklar Mahallesi'nde oturduğu evi, ev sahibinin mahkemeden aldığı ''tahliye kararı'' doğrultusunda 2 gün önce boşaltıldı.

Eşi Nurdane (39) ve çocukları Deniz (7), Arzu (11) ve Elif geceyi komşularında geçirirken, kendisi de eşyaların başında sabahlayan Demircioğlu'nun ailesinin durumunun SHÇEK'e bildirilmesi üzerine, İl Müdürü Azmi Gülşen aileye ulaşarak nakdi yardım almalarını sağladı. Daha sonra eşyaların sokağa atıldığı mahalleye gelen Gülşen, ayrıca, 3 aylık kirası verilmek suretiyle aynı mahallede küçük bir ev kiraladı.

Valilik adına sahip çıktıkları ailenin mağduriyetinin giderilmesi için ellerinden geleni yapacaklarını anlatan Gülşen, Demircioğlu'na iş bulmaya çalışacaklarını, bu konuda da kentteki iş adamlarından destek beklediklerini kaydetti.

Kendisine sahip çıkan devlete minnettar olduğunu dile getiren Davut Demircioğlu, bir iş bulabilmesi halinde çalışacağını ve okula giden 3 kızını okutabileceğini kaydetti.

Nurdane Demircioğlu ise kış günü sokakta kalmaktan kurtuldukları için mutlu olduğunu, bu duruma da en çok çocukları için sevindiğini söyledi.

Bu arada, yeni kiralanan evin sahibi Şükrü Güler de bir aylık kiranın da kendisinden olduğunu belirterek, eve küçük bir mutfak dolabı yaptıracağını vaat etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*