Evsizlere bayramın ilk müjdesi TOKİ'den

Evsizlere bayramın ilk müjdesi TOKİ'den.14221
  • Giriş : 27.09.2008 / 03:43:00

TOKİ Başkanı kafaya koydu herkesi ev sahibi yapacak. Evsizler, TOKİ’nin alt gelir gruplarına yönelik yeni bir çalışmasının müjdesiyle bayrama girecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, “Sayın Başbakanımızın talimatıyla yeni bir proje üzerinde çalışıyoruz. Evi olmayanları gerekirse sosyal fonlardan, vakıflardan, destek alarak ev sahibi yapmak için kafa yoruyoruz” açıklamasında bulundu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile son görüşmelerinden önemli kararlar çıktığı bilgisini veren Bayraktar, Başbakanın “Ucuz ve küçük konutlara yönelin” talimatı verdiğini söyledi. Türk insanının küçük evlere talep göstermediğini, 2 oda bir salonu olan ve en küçük 85 metrekare evler istediğini Başbakan'a aktaran Bayraktar'a Erdoğan'ın cevabı, “Hayır biz evleri küçük yapalım çok ucuz satalım. Evi olmayanlar için gerekirse sosyal fonlardan, vakıflardan destek alarak ev sahibi yapalım. Bunun için kafa yoralım.” şeklinde olmuş.

ABD'deki ipotekli konut finansmanı sıkıntılarından kaynaklanan küresel krizi de değerlendiren Bayraktar, “Mortgage modeli kullanılan ülkelerde konutlar değerinin çok üzerinde satıldı. 100 bin dolar olan ev 200 bin dolar dendi. Şu anda patlayan, o” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*