Explorer'ın yeni versiyonu

Explorer'ın yeni versiyonu.10074
  • Giriş : 24.09.2008 / 17:17:00

Türkçe sürümü de yayımlanan yazılım, bilgi aramayı kolaylaştırıyor. Ayrıca arama motorunun önerileri de hızlı bir şekilde sıralanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Microsoft, üzerinde uzun zamandır çalıştığı internet tarayıcısı Internet Explorer 8'i (IE8) tüm dünyadaki kullanıcılarının hizmetine sundu.

Şirketten yapılan yazılı açıklamaya göre, ''www.microsoft.com/windows/internet-explorer/download-ie.aspx'' internet adresinden indirilebilecek program, kullanıcılara daha güvenli bir ortamda internetten yararlanma olanağı sağlıyor.

Türkçe sürümü de yayımlanan yazılım, bilgi aramayı kolaylaştırıyor. Ayrıca arama motorunun önerileri de hızlı bir şekilde sıralanıyor. Yapılan öneriye tıklamak, arama kutusuna yeniden bir şeyler yazmaya gerek bırakmadan önerilen doğrultuda bir aramayı başlatıyor ve sonuçlandırıyor. Internet Explorer 8'de arama fonksiyonu, başta Microsoft Live Search olmak üzere Yahoo ve Wikipedia gibi kanalları da kullanıyor. IE8, görsel aramayı da mümkün kılıyor. Örneğin arama kutusuna ''Hava durumu'' yazıldığında şehirdeki Hava Durumu doğrudan ekrana geliyor.

IE8'de, sonra ulaşabilmek için web sitesinin bir bölümünün kaydedilebileceği ''Web Slice'', internet sitelerine bağlanmayı hızlandıran ''Accelerators'', güvenlik, kişisel bilgilerin korunması, veri ve bilgilerin kontrol altında tutulabilmesine yönelik ''InPrivate Browsing'', ''InPrivate Blocking'' ve güçlendirilmiş ''Delete Browsing History'' gibi özellikler de bulunuyor. Yeni yazılımda ayrıca bankacılık işlemlerini güvenli hale getiren ''SmartScreen Filter'' ve ''Inprivate Browsing & Domain Highlighting'' gibi özellikler de yer alıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*