Eylem hazırlığındaki terörist yakalandı

  • Giriş : 28.05.2007 / 19:49:00

Operasyonu sonucu el bombalarıyla yakalanan PKK üyesinin eylem hazırlığında olduğunu bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İzmir Valiliği, jandarmanın operasyonu sonucu plastik patlayıcı, el bombaları ve silahlarla yakalanan terör örgütü PKK üyesinin bombalı eylem hazırlığında olduğunu bildirdi.

İzmir Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, İzmir ve Siirt İl Jandarma komutanlıklarınca ortaklaşa yürütülen çalışmalar sonucunda, İzmir'de 10 kilo 800 gram plastik patlayıcı ele geçirildiği kaydedildi.

Açıklamada 2006 yılının Ağustos ayında PKK terör örgütü üyesi ''Harun'' kod adlı S.K. ile ''Özgür'' kod adlı H.O'nun bombalama, suikast yapma, bölgeye gönderilecek örgüt mensuplarına kılavuzluk etme ve lojistik destek sağlamak amacıyla Bingöl'den İzmir kırsal alanına gönderildiğinin belirlendiği belirtildi.

Siirt ve İzmir il jandarma komutanlıklarının koordineli çalışmaları sonucu Harun kod adlı S.K'nın da 26 Mayıs 2007 günü saat 14.30'da gerçekleştirilen operasyon sonucu Buca Kaynaklar Beldesi kırsal alanında yakalandığı vurgulandı. Açıklamada şunlar kaydedildi:

''Örgüt mensuplarının, örgüt içerisinde bomba yapımı ve patlayıcı madde ile ilgili eğitim aldıkları tespit edildi.

Yakalanan teröristlerin gösterdikleri yerlerde, 10 kilo 800 gram plastik patlayıcı, 15 el bombası, 24 el bombası fünyesi, 2 kalaşnikof piyade tüfeği bunlara ait çok sayıda mermi, 2 saatli bomba düzeneği, 2 tabanca ve çok sayıda mermi, 2 tabanca susturucusu, 6 elektrikli fünye, 9 adet 'volki-tolki' olarak bilinen telsiz ile bol miktarda giyecek ve yiyecek malzemesi ele geçirildi.''

-OLAYIN GEÇMİŞİ-

Siirt İl Jandarma Komutanlığına 25 Mayıs 2007 günü teslim olan terör örgütü PKK üyesi ''Harun'' kod adlı S.K. örgütün Ege Bölgesinde bombalı eylem planladığını itiraf etmişti.

Siirt ve İzmir İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin S.K'nın itirafı doğrultusunda gerçekleştirdiği operasyonda, 26 Mayıs 2007 günü İzmir'in Buca ilçesi Kaynaklar beldesinde terör örgütü PKK üyesi S.K. yakalanmış, Kaynaklar beldesi kırsal alanında örgütüne ait sığınakta 10 kilo 800 gram plastik patlayıcı, 15 el bombası, 24 el bombası fünyesi, 2 kalaşnikof piyade tüfeği bunlara ait çok sayıda mermi, 2 saatli bomba düzeneği, 2 tabanca ve çok sayıda mermi, 2 tabanca susturucusu, 6 elektrikli fünye, 9 adet ''volki-tolki'' olarak bilinen telsiz ile bol miktarda giyecek ve yiyecek malzemesi ele geçirilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious