Eylem için keşif yapan 2 terörist yakalandı

Eylem için keşif yapan 2 terörist yakalandı .22602
  • Giriş : 24.08.2007 / 15:22:00

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü tarafından, terör örgütü PKK adına askeri kurum ve araçlara eylem yapmak amacıyla keşif çalışmaları yapan 2 terörist yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlükleri'nce yapılan başarılı operasyon sonucu, terör örgütünün eylem hazırlığı boşa çıkarltıldı.

Bölücü terör örgütünün Diyarbakır ve çevre illerde kırsal alanındaki örgüt mensuplarına bağlı olarak milislik-kuryelik faaliyetinde bulunan ve İzmir'de askeri kurum ve araca eylem amaçlı keşif çalışmalarında bulunduğu tespit edilen 1 bayan örgüt mensubu Diyarbakır'da yakalandı.

Bayan teröristin verdiği ifadeler doğrultusunda istihbari çalışmalar sonucu İzmir İzmir Emniyet Müdürlüğü ile de bağlantıya geçen Diyarbakır Emniyeti, yakalanan bayan teröriste yardım eden 1 erkek örgüt mensubunu da İzmir'de yakalattı.

Yakalanan şahısların üzerinde ve ikametlerinde yapılan aramalarda ise; 1 adet dijital fotoğraf makinesi (keşif amaçlı kullanılan), 2 adet hafıza kartı, 1 adet cep telefonu ile sim kartlar ele geçirildi.

Yakalanan şahıslar, emniyetteki sorgularının ardından dün elde edilen suç delilleri ile birlikte adli makamlara sevk edildi. 2 terörist mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, bölücü terör örgütlerine yönelik operasyonel çalışmaların aralıksız olarak sürdürüldüğü bildirildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından terörle mücadele kapsamında 15-22 Ağustos 2007 tarihleri arasında yapılan operasyonlarda ise, ülke genelinde terör nitelikli 9 olay, terör örgütleriyle bağlantılı oldukları şüphesiyle 41 şahıs yakalandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious