Eylemciler ve pankartlar aynı, mekanlar farklı

Eylemciler ve pankartlar aynı, mekanlar farklı.15534
  • Giriş : 29.02.2008 / 04:20:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 15:34:00

Başörtüsüne karşı yapılan eylemlerde hep aynı yüzlerin görünmesi üzerine ilginç iddialar ortaya atıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Eylemcilere dikkatlice bakıldığında olayın perde arkasını anlatan ilginç ayrıntılar ortaya çıkıyor. Sadece mekanın değiştiği eylemlerde aynı şahıslar boy gösteriyor, aynı pankartlar taşınıyor ve yine aynı sloganlar atılıyor.

Tarih 28 Şubat. Yani bugün. Yer Yıldız Teknik Üniversitesi. Grubun ortasında slogan atan bu bayan öğrenci eylem yapıyor. Bu sefer tarih 26 Şubat yani iki gün önce. Aynı öğrenci bu sefer Boğaziçi Üniversitesi'nde başörtüsü karşıtı eylemde kendisine verilen görevi yerine getiriyor.

İşte bir benzerlik daha. Yıldız Üniversitesi'ndeki eylemi organize eden provokatörlerden olan bu şahıs ile Boğaziçi Üniversitesi'ndeki eylemde pankart taşıyan şahıs aynı kişi.

Yine ayrı ayrı üniversiteler ve yine şaşırtan bir benzerlik. Uzun saçlı ve sakallı bu eylemci her iki kaos provokasyonunda da görev alıyor.

4 eylemin dördünde de kullanılan slogan ve pankartlar yine birebir aynı.


Eylemlerin aynı yerden yönetildiğinin bir diğer bariz işareti ise pankartlar. İşte çarpıcı bir örnek daha. Tarih 27 Şubat 2008. Bilgi Üniversitesi'ndeki başörtüsü karşıtı eylemde "Ak Partiyi istemiyoruz" yazılı pankartlar ellerde. Bundan bir gün önce. Mekan bu sefer Marmara Üniversitesi. Yine aynı pankartlar taşınıyor başörtüsü karşıtı eylemde.

Kişiler aynı, pankartlar aynı, sloganlar aynı. Farklı olan tek şey ise mekanlar. Adeta "nöbetçi eylemci grup" olarak üniversiteleri tek tek dolaşan bu provokatörlerin tek amacı var. O da, 'üniversiteler kaosa sürükleniyor' çığırtkanlığının içini doldurmak. Başörtülü öğrencileri kampüse sokmayan üniversite yönetiminin, bu koskoca pankartların kampüslerin içine girmesine nasıl müsaade ettikleri merak ediliyor. Aslında meraktan da öte kaos provokasyonlarıyla ilgili pek çok ipuçları veriyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious