Eymen'siz geçen 3. bayram

Eymen'siz geçen 3. bayram.7996
  • Giriş : 01.10.2008 / 11:38:00

Eskişehir'de 2005 yılında kaybolan Eymen Uslu 12 klasör ve 5 bin sayfadan oluşan çok yönlü çalışma ve araştırmasına rağmen 3 yıldır bulunamadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Eskişehir'de 2005 yılında anneannesinin evinin önünde oynarken kaybolan Eymen Uslu (7), İl Emniyet Müdürlüğünün 12 klasör ve 5 bin sayfadan oluşan çok yönlü çalışma ve araştırmasına rağmen 3 yıldır bulunamadı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, 20 Mayıs 2005'de anneannesine ait Yenidoğan Mahallesi Hatırlı Sokak'taki evinin önünde oynayan ve o tarihte 4 yaşında olan Eymen Uslu için İl Emniyet Müdürlüğü, Eskişehir Valiliği oluru ile özel ekip kurarak Türkiye genelinde araştırma başlattı.

Konusunda uzman değişik birimlerde çalışan polislerden oluşan ekip, gün ve saate bakılmaksızın Türkiye'nin her yerine gidebilecek şekilde tüm ihbar ve çalışmaları yerinde, çok yönlü olarak inceledi.

Uslu'nun kayıp olduğuna dair tüm Türkiye'de sınır kapıları da dahil olmak üzere emniyet bilgisayarlarına veri girişi yapıldı ve arama kaydına alındı. Ayrıca küçük Eymen'in fotoğrafı Emniyet Genel Müdürlüğü internet sitesinde yayımlanmaya başlandı. Kent merkezi ve ilçelerdeki metruk yerler, kuyular, terk edilmiş yerler, kanallar ve Porsuk Çayı'nda, suyunun kestirilmesiyle dört kez profesyonel dalgıçlarla arama ve tarama yapıldı.

Uslu ailesinin üst ve altsoy ile ilişkili oldukları yakınları, ticari ve arkadaş çevresi çıkartılarak kişilerin konuyla ilgili bağlantıları olup olmadıkları değerlendirildiği çalışmalar kapsamında 80 İl Emniyet Müdürlüğüne ve Jandarma Komutanlıklarına Uslu'nun fotoğrafları gönderildi.

BABA USLU 100 BİN YTL ÖDÜL VAAT ETMİŞTİ

Ülke genelindeki 81 İl Milli Eğitim Müdürlüklerine Uslu'nun fotoğrafları gönderilerek, buralardaki tüm kreş, anaokulu ve ilköğretim okullarından araştırılması istendi. Uslu'nun kaybolduğu bölgede oturan yaklaşık 200 kişi incelemeye alındı, ancak herhangi bir bulguya rastlanılmadı.

Uslu'nun kaybolması olayı ile ilgili Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünden 2000-2003 tarihleri arasında doğan ve kaybolma tarihi 20 Nisan 2005'den sonra kimlik çıkartılan erkek çocukların açık kimlikleri incelendi. Yaklaşık 265 bin nüfus kayıt veri sonucunu bilgisayar ortamında titizlikle inceleyen emniyet güçleri bir sonuç alamadı.

İstihbarı bilgileri de değerlendiren emniyet güçleri, yapılan incelemeler ve çok sayıda ihbarların yerinde değerlendirilmesi için yaklaşık 36 il ve ilçeye giderek yerel kolluk kuvvetiyle müşterek çalışmalar yaptı. Emniyet güçleri bu zamana kadar 12 klasör ve 5 bin sayfadan oluşan çok yönlü çalışma ve araştırma yapılmasına rağmen bir neticeye ulaşamadı.

Türkiye genelindeki çocuk cesetlerinin DNA'larını da inceleyen emniyet güçleri, olayla ilgili soruşturmayı hala sürdürüyor.

Ticaretle uğraşan baba Önder Uslu, oğlunu bulana 100 bin YTL ödül vereceğini vaat etmiş, kendi imkanlarıyla kentteki tüm otobüs ve tramvay durakları ile bazı işyerlerine çocuğunun fotoğraflarını asmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*