"Eymür, Abdullah Çatlı'yı kıskanırdı"

  • Giriş : 01.11.2008 / 01:30:00
  • Güncelleme : 30.11.2008 / 23:51:49

Abdullah Çatlının kızı Gökçen Çatlı, babası adına bir internet sitesi kurdu...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Susurluk olayının kilit ismi Abdullah Çatlı'nın kızı Gökçen Çatlı, babası adına bir internet sitesi kurdu. Babasının hayatı ve fotoğraflarının da yer aldığı sitede, MİT mensubu, polis ve asker olduğunu iddia eden kişilerin mesajları da bulunuyor. Sitede Çatlı'nın bebeklik resimleri de yer alıyor. Sitede Çatlı'nın kaçak olarak yaşadığı Fransa'daki günleri ve cezaevinde çekilmiş fotoğrafları da bulunuyor.
 
 
 
''Babam Çatlı'' adlı bir kitap da yazan Gökçen Çatlı babası için '' 21. Yüzyıl Türk dünyasının milliyetçi lideri'' sıfatını kullandı. Babasının ASALA'ya karşı operasyonlar düzenlediğini ve PKK ile mücadele ettiğini öne süren Gökçen Çatlı bu faaliyetlerinden dolayı hiçbir rant sağlamadığını da savundu. Gökçen Çatlı sitesinde kendi özgeçmişi ve ''Alevi-Sünni ilişkileri konulu lisans tezine de yer verdi. Yeditepe Üniversitesi Sosyal Antropoloji bölümünü bitiren Gökçen Çatlı halen doktora yapıyor.
 
   
 
İnternet sitesine mesaj gönderenler arasında bulunan ve kendisini ''MİT' elemanı'' olarak tanıtan bir kişi '' Onun cennette olduğuna inanıyorum. Çatlı'nın MİT ile arasının açılmasının sebebi Mehmet Eymür'dür. Çatlı'yı kıskanırdı.'' diye yazdı. İl Jandarma Alay komutanlı görevlisi olduğunu öne süren bir başkası da '' Benim kahramanın Çatlı'dır. Vatan uğruna şahadet şarabı içti'' dedi.
 
GAZETEPORT

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*