Eyüp'te kuduz paniği

  • Giriş : 29.07.2006 / 00:00:00

Eyüp ilçesinde bir köpeğin, "kuduz" teşhisiyle öldüğünün anlaşılması üzerine bölge karantina altına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Tarım İl Müdürlüğü tarafından Göktürk'ün yanısıra Küçükçekmece, Bağcılar, Kilyos ve Şile'de ki bazı semtlerde de karantina uygulaması başlattıldığı öğrenildi.
Edinilen bilgiye göre, Kemerburgaz Göktürk beldesinde bir köpeğin kuduz nedeniyle ölmesinin ardından yetkililer harekete geçti. Beldede sözkonusu köpeğin ısırdığı belirtilen bir kişiyede kuduz teşhisi konulmasının ardından bölge Tarım İl Müdürlüğü tarafından 6 ay süreyle karantinaya alındı. Yetkililer vatandaşları en ufak bir şüphede bile en yakın sağlık kuruluşları ve Tarım İl Müdürlüklerine başvurmaları uyarısında bulundu.

Göktürk'ün yanısıra İstanbul genelinde başta Küçükçekmece'de Altınşehir ve Halkalı Mahalleleri, Bağcılar Mahmutbey Mahallesi, Şile Yeşilvadi Köyü'nün de kuduz nedeniyle karantina altına alındığı öğrenildi.

Öte yandan, karantinaya alındığı bilidirilen Göktürk'te köpeklerin başıboş bir şekilde gezdiği gözlendi. Hayvanlarla iç içe yaşadıklarını belirten vatandaşlar, çıkan haberler ve söylentilerden sonra korkmaya başladıklarını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious