Eyüp'te göçük altındaki işçi kurtarıldı

  • Giriş : 14.02.2007 / 00:00:00

İstanbul Eyüp'te kazı çalışması sırasında kayan toprak altında kalan işçi, 3,5 saat süren çalışmanın ardından yaralı olarak kurtarıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Rami Kışla Caddesi Çınar Çıkmazı Sokak'ta kanalizasyon kanalı bulunmadığı için, burada inşaatı süren 4 katlı bir inşaatın atık suyunun bağlantısını sağlamak amacıyla yaklaşık 5 metre derinlikten diğer sokağa tünel kazılmaya başlandı.

Bu çalışma sırasında toprağın göçmesi sonucu, tünelde çalışan bir işçi son anda dışarı çıkarak kendini kurtarırken, Sebahattin Kaya adlı işçi toprak altında mahsur kaldı.

Olay yerine çağrılan Bayrampaşa itfaiye ekipleri, önce tünelde bir insanın girebileceği şekilde yol alarak, boynuna kadar toprağa gömülü bulunan Kaya'ya ulaştı. Kaya'ya boyunluk takan itfaiye görevlileri, içerideki oksijenin azalması dolayısıyla da tünele hava takviyesi yaptı.

Tünelin uzunluğu ve derinliği de ölçülerek, bir iş makinesi marifetiyle işçinin bulunduğu bölümün etrafı 5 metre derinliğe kadar kazıldı ve Sebahattin Kaya kurtarıldı.

Yaklaşık 3,5 saat süren çalışmanın ardından sağ olarak kurtarılan ve sedyeye bağlanarak yukarı çıkarılan Kaya, ambulansla hastaneye götürüldü.

Kurtarma çalışmaları sırasında kepçenin açtığı çukurda, İGDAŞ'a ait gaz boruları olması nedeniyle, polisler tarafından, çevrede bulunan vatandaşlara sigara içilmemesi uyarısında bulunuldu. Ayrıca zaman zaman göçük altındaki işçinin sesinin duyulması amacıyla da vatandaşlardan sessiz olmaları istendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious