"Eyvah devlete bir şey olacak"

  • Giriş : 31.01.2009 / 10:22:00

Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Medaim Yanık, Davos'ta yaşanan Gazze olayının yerel seçimlerde etkili olacağını belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Malatya'da Divan Bilim Kültür ve Sanat Derneği tarafından düzenlenen konferansta "Siyaset psikolojisi" konusunda konuşma yapan Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Medaim Yanık, İsrail'in insanların zihninde 'İsrail yenilmez" diye bir algı oluşturduğunu belirterek, ancak bu durumun en son Lübnan Savaşında yıkıldığını kaydetti.
Davos'da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın İsrail'e gösterdiği tepki üzerine basında "Eyvah hükümete bir şey olacak, eyvah devlete bir şey olacak" şeklinde çeşitli iddialar çıktığını aktararak, "Çünkü İsrail kitlelerde bunu da oluşturuyor. İsrail'e karşı gelen bir hükümet ayakta duramaz kompisyonu.Bu bir çok insanı zihninde oluşturulmuş şey. Böyle olmak zorunda değil" diye konuştu.

29 Mart'ta yapılacak olan yerel seçimin psikolojisinin halen oluşmadığını söyleyen Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Medaim Yanık, "Her seçimin bir psikolojisi ve ana dinamiği oluşur. Bu seçimin halen psikolojisi oluşmadı" dedi.

Doç. Dr. Medaim Yanık, 29 Mart'taki seçimdeki ana temalarından birisinin yolsuzluk olacağını belirterek, "Dosyalar uçuşacak. Siyasetçilere olan güven giderek artacak" dedi.

Yerel seçimde Ergenekon'un giderek konuşulmaya devam edeceğini söyleyen Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Medaim Yanık, yerel seçimde ekonomik krizinde etkili olacağını kaydetti.
Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde sosyal kimliğin ön plana çıkacağını kaydeden Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Medaim Yanık, "Gazze olayının seçimlere kısmı etkisi olacak diye düşünüyorum. Davos'taki olay bu süreci yeniden canlandırdı. Seçime 2 ay süre var. Ancak seçimi etkileyen faktörlerden birisi olacak" dedi.

Bu arada, Divan Bilim Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Av. Ali Yıldırım ile Malatya Belediye başkanı Cemal Akın'da konferansta birer konuşma yaptılar.
Konferans sonunda Doç. Dr. Medaim Yanık'a Belediye Başkanı Cemal Akın tarafından plaket verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*