'Eyvah şoför yanıyor!'

'Eyvah şoför yanıyor!'.5797
  • Giriş : 24.06.2006 / 00:00:00

Alev alev yanan taksinin içinde birinin olduğu söylentisi çevrede paniğe neden oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Olay gece saat 01:30 sıralarında İstanbul Caddesi Akköprü Altgeçidi'nde meydana geldi. İsa Nurlu isimli ticari taksi sürücüsü, kullandığı 06 T 3202 plakalı araçla, köprü duvarına çarptı. Taksinin kaza sonrası alev alev yanmaya başladığını gören çevredeki vatandaşlar olayı polise ve itfaiyeye bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri alevler içinde kalan taksiye yaklaştığında birden aracın kornasının çaldığını fark etti. Aracın kornasının çalması ve farlarının sürekli yanıp sönmesi çevrede bulunanların ve polisin aklına aracın içinde birinin olabileceği ihtimalini getirdi.

Olay yerindekiler yanan taksinin içersinde olduğu sanılan şahsı kurtarmak için yangın tüpü aradılar. Polis memurlarından biri alev alev yanan ve LPG'li olan taksinin yanına yaklaşarak içinde mahsur kaldığı sanılan taksi sürücüsünü kurtarmak için kendi canını tehlikeye attı. Polis memuru yerden bulduğu bir kartonu alarak yanan taksinin yanına yaklaşıp LPG'nin patlama ihtimaline rağmen kendi canını tehlikeye atarak aracın kapısını açmaya çalıştı. Bu arada olay yerine gelen itfaiye ekipleri panik yaşayanları rahatlattı. İtfaiye ekiplerinin çalışması sonrası söndürülen araçta kimsenin olmadığı anlaşılınca herkes rahat bir nefes aldı. Araç sürücüsü İsa Nurlu'nun yoldan geçen başka bir araçla hastaneye kaldırıldığı öğrenildi.

Olayın ardından yangın yerine gelen aracın sahibi, yanan aracı görünce kısa süreli bir şok yaşayarak kardeşi olduğunu söylediği araç sürücüsü Nurlu'nun durumunu sordu. İsa Nurlu'nun Ankara Numune Hastanesi yanık servisinde tedavi altına alındığı öğrenildi. Polis ekipleri, olayla ilgili soruşturma başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious