Ezan bu defa 13 dk erken okundu

  • Giriş : 19.10.2006 / 00:00:00

Bingöl merkez Yenimahalle Cami’de, akşam ezan vaktinden 13 dakika önce okununca çok sayıda kişi oruçlarını erken açtı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Vaktinden 13 dakika önce ezan okunması üzerine çok sayıda mahalle sakini orucunu erken açtı. Ezanın erken okunduğunu fark eden mahalle sakinlerinden biri, camiye giderek hoparlörlerden ezanın erken okunduğunu, iftarın açılmaması gerektiği uyarısını duyurdu.

Saat 17.44’te yeniden okunan akşam ezanı ile iftar açıldı. Ezanın erken okunmasıyla halkın orucunu bozmasından dolayı üzgün olduğunu belirten Gıyasettin Demir, gözlerinin iyi görmediğinden saati okuyamadığını, ezan sesi duyduğu için kendisinin de ezan okuduğunu söyledi. Yaşanan talihsizlikten oldukça üzüntü duyduğunu ifade eden Demir; "İsteyerek olmadı. Yaşananlardan dolayı çok üzgünüm. Birçok insanın orucunu bozmasına sebep oldum" dedi. Demir, orucunu bozanların Ramazan Ayı’ndan sonra kaza orucu tutması gerektiğini sözlerine ekledi.

Ezanın erken okunduğunu fark ettikleri için iftarlarını açmadıklarını söyleyen bazı mahalle sakinleri, iftara yetişmek için evine gidenlerin de su ve sigara içmeye kalkıştıklarını görünce müdahale ettiklerini, fakat yine de birçok kişinin orucunu bozduğunu kaydettiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious