F-16'larımız K.Irak'ta

  • Giriş : 24.08.2006 / 00:00:00

TSK, K. Irak'ta PKK'ya karşı operasyon başlattı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Edinilen bilgiye göre, Diyarbakır İkinci Taktik Hava Kuvvet Komutanlığı Sekizinci Ana Jet Üst Komutanlığı'ndan kalkan uçaklar Kuzey Irak'taki Kanimasi, Snaht bölgelerini bombaladı. Özellikle gece kalkan F-16 savaş uçakları PKK inlerine büyük zayiat verdi. Hakkari'de Yüsekova 21. Sınır Jandarma Tugay Komutanlığı da sınırdaki rutin operasyonlarını sürdürüyor.

Ayrıca Uludere ve Beytüşşebap ilçeleri arasında yer alan ve Kuzey Irak sınırına sıfır noktada bulunan Andaç bölgesindeki Kokpittepe bölgesini de zaman zaman top ateşine tutulduğu belirtiliyor.

Öte yandan Siirt'in Eruh ilçesi kırsalında devam eden askeri operasyon nedeniyle bölgeye askeri sevkıyat yapılıyor. Eruh'un yüksek dağlık kesimlerinde bir süre önce başlatılan operasyon devam ediyor. Operasyonlara korucuların da katıldığı belirtiliyor. Dağlık bölgelerin bombalandığı operasyona Kobra helikopterleri de havadan destek veriyor.

Yine Şırnak'ın Silopi ilçesinde de Habur Sınır Kapısı ile Uludere İlçesi arasında bulunan dağlık alanda güvenlik güçlerinin PKK'lı teröristlere yönelik başlattığı operasyon sürüyor.

Güneydoğu'nun iç kesimlerindeki dağlık bölgelerinde de operasyonlar devam ediyor. Bingöl, Tunceli ve Diyarbakır'ın kırsal kesimlerinde PKK'ya yönelik operasyonlar devam ediyor. Diyarbakır'ın Silvan, Lice ve Kulp ilçelerinin kırsalındaki rutin operasyonların da sürdüğü öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious