F Tipi protesto eyleminde gerginlik

  • Giriş : 13.01.2007 / 00:00:00

Samsun'da F tipi cezaevlerini protesto etmek için eylem yapan bazı sivil toplum örgütleri, sendika ve siyasi parti üyeleriyle polis arasında kısa süreli gerginlik yaşandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstiklal Caddesi Süleymaniye Geçidi üzerinde toplanan ve çeşitli sendikalara, siyasi partilere ve sivil toplum örgütlerine üye yaklaşık 70 kişi, F tipi cezaevlerini sloganlar atarak protesto etti. Eylemciler adına açıklama yapan Hasan Toğan, 7 yıldır F tipi hapishanelerde tecrit işkencesi yapıldığını ve 122 insanın hayatını kaybettiğini ileri sürerek, artık Adalet Bakanlığı'nın bu sorunu çözmesi gerektiğini ifade etti.

Açıklamanın ardından AK Parti binasına kadar yürümek isteyen eylemciler ile polis arasında kısa süreli tartışma yaşandı. Polisin, ellerindeki pankartlarla AK Parti binasına kadar yürümesine izin vermemesi üzerine eylemciler, polisin bu tutumunu protesto etmek için yaklaşık 45 dakikalık oturma eylemi yaptı. Daha sonra aralarında 5 kişilik heyet ile AK Parti İl binasına giden eylemciler, görüşmenin ardından eylemlerine son verdi. Eylemde çok sayıda polis görev aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious