F. Bahçe'de Deivid belirsizliği

F. Bahçe'de Deivid belirsizliği .14393
  • Giriş : 02.07.2007 / 15:26:00
  • Güncelleme : 02.07.2007 / 15:57:33

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, Deivid'in takımda kalıp kalmayacağının belirsiz olduğunu açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

 Brezilyalı çalıştırıcı, forvet transferinin de Deivid'in durumuna göre yapılacağını söyledi.

Özel Acıbadem Hastanesi'ndeki sağlık kontrollerinden sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Brezilyalı teknik adam, takımın yeni bir forvet oyuncusuna ihtiyacı olup olmadığı yönündeki soruya verdiği yanıtta, Deivid' de Souza'nın durumunun kafasını kurcaladığını bildirdi.

Teknik adam olarak Deivid'in Türkiye'deki ikinci sezonunda daha başarılı olacağına inandığını, bu nedenle kalmasını istediğini kaydeden Zico şöyle konuştu:
"Neler yaşayacağımız önümüzdeki günlerde belli olacak. Kimlerin gideceğine, kalacağına bunlara bakmamız gerekiyor. Elbette ki iyi bir forvet oyuncusuna, bir ya da birden fazla forvet oyuncusuna her takım sahip olmak ister. Fakat şu anda daha fazla kafama takılan nokta Deivid'in konusu. Deivid kalacak mı, gidecek mi? Bu konu daha fazla kafamı kurcalıyor. Önümüzdeki günleri beklemekte yarar var. Ben teknik adam olarak Deivid'in takımda kalmasını isterim. Biliyorsunuz o belirsizlik de hala önümüzde. Fakat geçen yıl başarımızda büyük rol oynadığına inanıyorum. Daha fazla adapte olmuş şekilde ikinci yılında Türkiye'de yararlı olacağını düşünüyorum. Ben kalmasını isterim."

"BREZİLYA'DA FENERBAHÇE'Yİ TUTAN ÇOK İNSAN VAR..."

Zico, Fenerbahçe ile yaşadığı 100. yıl şampiyonluğundan sonra Brezilya'da tanıdıkları tarafından tebriklerle karşılandığını söyledi.

Yeni sezonda da geçen sezon sonunda yaşadıkları mutlulukları yaşamayı temenni eden Zico, Brezilya'da tuttuğu takım haricinde 2. takım olarak Fenerbahçe'yi tutan çok sayıda insan olduğunu kaydederek, şunları söyledi:
“Ülkeme gittiğimde güzel karşılandım. Herkes başarılarımızdan dolayı büyük sevgi gösterilerinde bulundu. 100. yılda kazanılan şampiyonluk çok anlamlıydı. Fakat her şey çalışmaktan geçiyor. Biz çalışıp doğru işleri yaptık ve o yüzden başarıya ulaştık. Böyle bir başarıdan sonra şehrime dönüp ailemin, arkadaşlarımın beni tanıyanların gösterdiği ilgiyi görmek mutlu etti. Şunu fark ettim, artık Brezilya'da Fenerbahçe taraftarı çok fazla olmaya başladı. Hatta o kadar fazla taraftar gördüm ki, Brezilya'da tuttuğu takım haricinde 2. takım olarak Fenerbahçe'yi tutan çok insan var.”

KALECİ KONUSU

Zico, kaleciler Volkan ve Serdar'ın yeni sezon için yeterli olup olmayacağı sorusuna, “Ben onlara güveniyorum. Nitekim son şampiyonluğu da onlarla birlikte aldık. Volkan Babacan'ın sakatlık durumunu da göz önünde bulundurduktan sonra karar vereceğiz” şeklinde yanıt verdi.

Geçen sezon ki kadrodan ayrılanlar için, “Katkılarına teşekkür ederim, umarım gittikleri yerde mutlu olurlar” diyen Zico'nun, takıma yeni katılanlar için yorumu ise “Eminim ve biliyorum ki Fenerbahçe'nin ne kadar büyük olduğunu, hedeflerinin neler olduğunun bilincinde olan oyuncular. İşlerini zevk alarak içten yapan futbolculardır. Hep beraber bunu böyle yapıp başarıya ulaşmak istiyoruz” şeklinde oldu.

Geçen sezon takımın geç toplandığı hatırlatılarak yöneltilen, “Bu sezon da geç oldu diyebilir miyiz?” sorusuna Zico, artık elinde altyapısı oluşmuş bir ekip olduğunu, yeni gelenlerin kendilerini fazla etkilemeyeceğini söyleyerek yanıt verdi.

"YAŞ DEĞİL, PROFESYONELLİK ÖNEMLİ..."

Brezilyalı çalıştırıcı, Roberto Carlos'un yaşlı olduğu şeklindeki eleştirilerle ilgili olarak, “İyi bir profesyonel olduktan sonra yaşın fazla önemi yok” dedi.

AC Milan örneğini veren Zico, “Milan çok genç futbolcularla Avrupa şampiyonu olmadı. Yaş ortalamasına baktığınızda net görürsünüz. Avrupa'da şampiyon olan Milan'ın kaptanı takımın en yaşlısıydı. O yüzden Carlos'un yaşının önemli olduğunu düşünmüyorum” şeklinde konuştu.

Galatasaray ve Beşiktaş'ın yaptığı transferler de göz önünde bulundurulduğunda yeni sezonun daha zorlu geçip geçmeyeceği sorusuna ise Brezilyalı teknik adam şöyle yanıt verdi:
"Elbette hiçbir zaman kolay olmadığı gibi bu yıl da zor olacak. Fakat biz daha fazla kendimize bakıyoruz. Bütün takımlar da elbette daha da güçlenip şampiyonluk için yarışacak. Şampiyonlar Ligi'nde de hedefimizin peşinde koşacağız. Biz daha fazla kendi işimize bakıyoruz, rakiplerimize de saygı duyuyoruz."

Zico, son olarak Ümit ve Tuncay'ın ayrılmasından sonra takımın kaptanın kim olacağı sorusuna, “Buna karar vereceğiz. Şu anda Semih” yanıtını verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious