F. Bahçe'de Deivid mucizesi!

F. Bahçe'de Deivid mucizesi!.17337
  • Giriş : 17.08.2008 / 14:14:00

Sezonun açılış antrenmanında ayağı kırılınca futbol hayatı biter yorumu yapılan ve tedavsi için annesinin cenazesine dahi giemeyen Dievid zihinleri altüst etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alaattin Metin'in yazısı

Aragones'e inandı, hemen ameliyat oldu. Annesi vefat ettigi gün Futbol hayatını riske atmamak için 13 saat uçak yolculuğuna çıkmadı. Samandıra dışında da evine spor aletleri alarak gece gündüz çalıştı

Duyunca kulaklarıma inanamadım..Oysa Avusturya kampında sakatlandığı gün acı içinde bağırışı hiç aklımdan çıkmıyordu. Aragones “Ambulans yok mu?” diye bağırırken, yüzünü kapatan Kezman arkadaşlarına “Ayağının kırıldığını” işaret ediyordu..

O anda herkes Deivid'e üzülüyordu. Hemen hastaneye götürüldü. Acilen ameliyat olması lazımdı. Brezilya'ya gitmek istiyordu. Aragones “Sen bana çok lazımsın. 13 saat uçak yolcuğu zaman kaybı olur. Hemen, vakit kaybetmeden Münih'de ameliyat olmalısın” diye ikna etti.

ARAGONES'E İNANDI

Sonra, annesinin vefat ettiği haberi geldi. İkinci kez yıkıldı. Cenazeye gitmesi için uzak bileti alındı. Hatta Aragones'in “ Senin acın, bizim acımız. Yanında kulübü temsilen bir kişi de olacak” demesi, arkadaşlarının sabaha kadar süren ilgilerini hatırladım. Cenazeye gitmek için uçağa binmesine beş saat kala, ameliyatını yapan doktorun “Acını büyük ama, gitmesen daha iyi olur. 13 saat uçak yolculugu senin Futbol hayatını bitirir. Appian gibi olursun” sözü aklıma geldi..

Deivid'in büyük acısını içine gömerek o günden sonra nasıl çalıştığını düşündüm. Başkan Aziz Yıldırım kampa gelmişti. Deivid'i sordu. Salonda idman yapıyorlar cevabını alınca bir alt kata indi. Deivid, bıkmadan usanmadan profesyonel bisikletciler gibi pedal çeviriyordu..

EVİNDE BİLE ÇALIŞIYOR

AkŞam yemekten sonra lobide koltuk değnekleri ile otururken gördüm. Bir metre ilersinde asansör vardı. Binip iki kat yukarıya odasına çıkabilirdi. Yapmadı, koltuk değnekleri ile merdivenleri tırmandı. O gün Deivid'in çok kısa zamanda iyileşeceğina inanmıştım..

Sakatlandığı gün “Futbol hayatı bitti. İlk yarıyı kesin kapattı. İkinci yarının başlarında belki kendisine gelir” diyenler yanıldılar..

Brezilyalı futbolcu, azmetti, bir mücizeyi gerçekleştirdi.. Doktorları bile hayrete düşüren Deivid, Eylül ayının ilk haftasında takım arkadaşları ile birlikte idmanlara başlayacak. Hoş her gün Samandıra'ya gidiyor, arkadaşları sahada çalışırken o salonda yılmadan doktorların söylediklerini yapıyor. Evine de aldığı özel aletlerle da çalışıyor. Kafaya takmış bir an önce arkadaşları ile beraber çalışmayı. En çok da Fenerbahçe seyircisi ile buluşacağı günü iple çekiyor..

Ne zaman mı oynar..

Deivid'in bu hırsına süre verilmez....

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*