F. Bahçe'den ikinci şok!

  • Giriş : 28.04.2007 / 00:00:00

Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu'ndan şok açıklama geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Şekip Mosturoğlu, Beşiktaş ile oynadıkları Fortis Türkiye Kupası yarı final rövanş maçında ve karşılaşma sonrasında çıkan olaylar nedeniyle bir basın toplantısı düzenledi.

Fenerbahçe Stadı'ndaki basın toplantı odasında açıklamalarda bulunan Mosturoğlu, "Süper Lig'den çekilebilirler" şeklinde çıkan haberlerle ilgili olarak, "Süper Lig'de devam edip etmeme düşüncemiz halen sürüyor. 100 bine yakın talep gelmiştir. Önümüzdeki hafta içinde buna ilişkin açıklama olacaktır." dedi.

-"FORTİS TÜRKİYE KUPASI'NDA GENÇLER OYNAYACAK"-

Fortis Türkiye Kupası'nda gelecek yıl A Takım düzeyinde mücadele edilmeyeceğini ifade eden Mosturoğlu, "Önümüzdeki yıldan itibaren Fortis Türkiye Kupası'na genç oyuncuların rezerv olduğu bir organizasyon olarak görüp, bu şekilde katılacağız. Aynı tarihlerde kupada ve ligde temsil edilmeyen takımlarla as kadromuz arasında özel maçlar yapacağız." diye konuştu.

Derbinin bitiminde Brezilyalı futbolcular Aurelio ile Ricardinho arasnıda yaşanan olayların saha içinde yaşanan kişisel diyalogdan yaşandığını ifade eden Mosturoğlu, "İki kişi arasında sportif olmayan bir olaydır. Ricardinho'nun kendisine ayrılan tünelden gitmeyip özel otoparktan gitmesi manidardır ve tahrik içerir.. Bunu da kamuoyunun dikkatine sunuyoruz." dedi.

Derbinin hakemi Selçuk Dereli'nin Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı tarafından yapılan açıklama ile kucaklandığını vurgulayan Mosturoğlu, "Futbol Federasyonu Başkanı Sayın Haluk Ulusoy, maçın gözlemcisi tarafından 5,5 verilen ve temsilciler tarafından kötü maç yönettiği kabul edilen Selçuk Dereli'yi yaptığı açıklamada böylesine kucaklanması bizi üzmüştür. Selçuk Dereli'nin yaptıklarının hakem hatası olmadığını söylüyor ve bunun kasıt olduğunu düşünüyoruz. Federasyon Başkanı tarafından diğer hakemlerimize örnek olması adına bu tip hakemlerin bir daha görevlendirilmeyeceğinin ve cezalandıralacağının açıklanmasını beklerdim.. Ya Sayın Ulusoy hakemlere çok farklı bir gözle bakıyor yada temsilci ve gözlemciler" diye konuştu.

Mosturoğlu, Dereli ile ilgili olarak geçmişte yaşan bazı olayları hatırlatarak, şöyle konuştu:

"Selçuk Dereli'nin yönetimini değerlendiren Haluk Ulusoy'un, burada sadece Galatasaray - Fenerbahçe maçında yaşanan hataları öne sürmesi, Trabzonspor ile Fenerbahçe arasında sakatlanıp sahadan çıkarken oyundan atılan Nobre'yi atan kişinin de Selçuk Dereli olduğunu ve geçtiğimiz sezonun son haftasında oynanan Denizlispor maçının da hakeminin Selçuk Dereli olduğunu söylemesini beklerdik..Sayın Ulusoy'un bunları da dile getirmesi ve sıcak ifadelerle bahsetmemesi gerekirdi. Selçuk Dereli benim bildiğim kadarıyla FIFA listesinde birinci sırada bir hakemdir. Sayın Ulusoy, "50 bin kişinin önünde büyük baskı altında maç yönetmiştir" dediği Dereli, o zaman San Siro'da 80 bin kişi önünde nasıl maç yönetecek ? Ya Sayın Ulusoy kendini kandırıyor yada Selçuk Dereli onu kandırıyor."

-"ASLA FIFA VE UEFA'YA ŞİKAYETTE BULUNMADIK"

Mosturoğlu, FIFA ve UEFA'ya şikayette bulunmayarak sadece siyasi parti liderlerini ve bütün toplum örgütlerini göreve davet ettiklerini kaydeden Fenerbahçeli yönetici, " Futboldaki gelinen noktada olağanüstü seçim isteyenler ve istemeyenler arasındaki ayrım kamplaşmaya yol açmıştır.. Tek çözüm olağanüstü seçime gitmektir. Bunun olmaması halinde ligin sonuna kadar tip olaylara çok sık rastlanacaktır. Biz Dereli'nin hata yaptığına inanmıyoruz, hata iki takımın lehine aleyhine ifade edilebilir. Burada tüm hatalar Fenerbahçe aleyhine yapılmıştır. Bu bağlamda bugün Erman Toroğlu'nun yazdığı yazıya da katılıyoruz." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious