F.Altaylı: Golf Kuvvetleri Komutanı

F.Altaylı: Golf Kuvvetleri Komutanı.18042
  • Giriş : 09.10.2008 / 00:34:00

Fatih Altaylı çok sert: Hava Kuvvetleri Komutanlığı seferberlik başlatmış, pek çok üsse golf sahaları yapılıyor. Bu sahaların yapımı için kaç lira harcanıyor, bakımı için yılda kaç lira harcanacak?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Size Aktütün'e gidin diyen mi var paşam!

Kim ne derse desin, arkasında hangi niyet olursa olsun, Aktütün karakolunun basıldığı dakikalarda Hava Kuvvetleri Komutanı'nın golf oynadığının ortaya çıkarılması önemli bir gazeteciliktir.

Hava Kuvvetleri Komutanı baskın sırasında golf oynuyor olabilir.
Bunda bir ayıp yok.

Ama baskın sürer, şehitler verilir, operasyonlar yapılırken komutanın golf sopasını elinden bırakmaması en hafif tabiriyle “Saygısızlıktır”
Geçtiğimiz yaz aylarında emekli bir komutan beni ziyaret etmek istediğini söyledi.

MGK'larda bulunmuş önemli bir isim. Eve davet ettim. Bir kaç saat sohbet ettik. Hava Kuvvetleri Komutanının golf tutkusunu ilk olarak ondan öğrenmiştim.

“Hava Kuvvetleri Komutanının şu andaki en önemli projesi ne biliyor musunuz?” diye sormuştu.

Ben de saf saf “Herhalde F 35 projesidir” diye yanıtlamıştım.


“Bilemidiniz” demiş, masamdaki bilgisayardan Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nın internet sitesine girip göstermişti. Hava Kuvvetleri Komutanlığı, hava kuvvetlerine ait üslerde bir seferberlik başlatmıştı. Pek çok üsse golf sahaları yapılıyordu. Şaşırmıştım. (Dün yine aynı internet sitesine girdim ama golfle ilgili bilgiler kaldırılmıştı) Komutanın golf tutkunu olduğunu anlamıştım ama doğrusu bu kadarını beklemiyordum.

Komutan eleştiriler karşısında diyor ki, “Ne yapacaktım, Aktütün'e ben mi gitseydim”

Size Aktütün'e gidin diyen mi var paşam. Ama en azından golfünüze ara verip, telefonun başına gidebilir, hiç değilse olayla yakından ilgileniyormuş gibi yapabilirdiniz. En azından kibarlık olsun diye. Nezaketen.

Bu arada yeri gelmişken, mahsuru yoksa, sorayım. Hava Kuvvetleri Komutanlığı kaç üsse golf sahası yaptırıyor? Bu sahaların yapımı için kaç lira harcanıyor, bakımı için yılda kaç lira harcanacak? Eğer askeri sır değilse öğrenebilir miyiz!

HABERTÜRK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*