F.Bahçe 1 puanı zor kurtardı

  • Giriş : 08.04.2007 / 00:00:00

F.Bahçe Kayseri'de kritik 2 puan bıraktı. Deivid'in son dakika golü lideri mağlubiyetten kurtardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İki puanı "Uğur"ladı

F.Bahçe sezonun en kritik deplasmanında maça iyi başladı, Tuncay'la öne geçti. +46'da Uğur Boral'ın hediye ettiği gol, Kayseri'yi diriltti Uğur Boral 2. yarıda bu kez Gökhan'ı kaçırdı. Onun ortasında Kemal ev sahibini öne geçirdi. Zico, Semih'i bitime 6 dakika kala hatırladı Tümer'e ceza alanında yapılan harekete Vedat Yüksel devam kararı verdi Tartışılan adam Deivid son dakikada 1 puanı kurtardı. Edu Dracena atıldı.

İyi ya da kötü oynanan maçlar vardır ama oyun ne olursa olsun birileri o maçın tüm gidişatını olumlu-olumsuz değiştiriverirler. Dün gecenin başrol isimleri de önce Uğur Boral, sonra Zico oldular. Kayserispor deplasmanı için 'en kritik maçımız' şeklindeki doğru teşhis günler öncesinden konmuştu.

Kontrollü başlayan sarı-lacivertliler 13. dakikada Alex'in kornerini Tuncay kafayla gole çevirince böylesi bir deplasman için çok büyük bir avantaj yakalamıştı. 21'de Toledo, 22'de de Kemal'in vuruşlarını Serdar başarıyla önlerken her şey F.Bahçe'nin lehine gidiyordu.

İlk yarı bitti derken sahneye Uğur Boral çıktı. Rahat bir pozisyonda topu eline ayağına dolaştırıp Mehmet Topuz'a kaptırdı, onun da ortasını Iglesias ağlara gönderdi. Durup dururken beraberlik geldi, F.Bahçe avantajını yitirdi.

İkinci yarının başlarında da Kayseri'nin atakları vardı. 57'de Gökhan teke tekte dışarı atınca artık Zico'nun acil hamlesi beklenmeye başladı. 'Kim girer' sorusuna doğru yanıtı yine kimse bulamadı! Deivid bir kez daha umut olarak sahnedeydi.

Bu arada Gökhan'ın ortasını 70'de Kemal ağlara gönderince çanlar yine çalmaya başladı. Aslında gayet güzel cebe giren 3 puan gidiyordu. Zico'nun hamleleri tartışılırken ortaya beklenmedik bir şekilde Deivid çıktı ve Tuncay'ın ortasında beraberliği uzatmalarda getiriverdi.

Bu gole kadar Kayserispor'un son anlardaki ani ataklardan yararlanamaması ve Mehmet Topuz'un direkten dönen topu Fenerbahçe'nin şansıydı. Attığı gol dışında yokları oynayan Deivid, Lugano'nun futbolla karışık döğüş sanatını sergilemesi, Edu'nun amatörce atılması, Kezman'ın 'sıradan futbolcu' görüntüsünden çıkamaması F.Bahçe'nin diğer olumsuzluklarıydı. Kayseri'den çıkan ders: Bu Futbol ve bu moralle ligin son haftalarında lideri 'stres' bekliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious