"F.Bahçe bütün kulüplerin üstünde"

  • Giriş : 18.07.2007 / 14:36:00

Fenerbahçe'nin yeni transferi Gökhan Gönül, Türk futbolunun zirvesindeki kulübe geldiğini ve sarı-lacivertli ekipte kalıcı olmak istediğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Avusturya kampında soruları yanıtlayan Gökhan, her Türk futbolcunun hedefinin sarı-lacivertli formayı giymek olduğunu belirterek, "Fenerbahçe bütün kulüplerin üstündedir. Türkiye'nin zirvesinde olan bir takımdır" dedi.

Yeni takımında herkesin kendisiyle çok yakından ilgilendiğini söyleyen sağ kanat oyuncusu, "Fenerbahçe'de şartlar ne olursa olsun oynamak hedefimdir. Burada kalıcı olmak istiyorum. Şimdi asıl hedefim A Milli Takım formasını giymek" diye konuştu.

22 yaşındaki Gökhan, 11 yıl Real Madrid'de oynayan Roberto Carlos ile aynı sahada yer almanın kendisi ve takım arkadaşları için şans olduğunu dile getirdi:

"Onunla aynı sahada olmak keyif verici. Çok öğretici. Sahada duruşu, takım içindeki güler yüzü bize yansıyor. Herkesle iyi geçinmeye çalışıyor. Ondan öğreneceğimiz çok şey var."

Beş yıldır profesyonel olduğunu ve üç şampiyonluk yaşadığını hatırlatan Gökhan Gönül, futbolculuğunu ve karakter yapısını şöyle açıkladı:

"Defansın ve orta sahanın sağında görev yaptım. (Geçtiğimiz sezon OFTAŞ'ta) 26 maçın yarısında orta sahada, yarısında geride görev yaptım.

"Çok hırslıyım, sonuna kadar mücadele ederim, uzun taç atarım ve iyi orta yaparım. Gazozuna bile oynasam yenmek isterim. Agresif yapım var ama rakibe değil, topa."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious