F.Bahçe ekonomi gazetesinde

F.Bahçe ekonomi gazetesinde.13584
  • Giriş : 08.04.2008 / 14:12:00

Ekonomi gazetesi olan Handelsblatt, F.bahçe'nin başarılarından bahsetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Almanya'nın en çok okunan ekonomi gazetesi olan Handelsblatt, ekonomi gazetesi olmasına rağmen Fenerbahçe'nin başarılarını ve son yıllarda kaydettiği gelişmeleri okuyucularına duyurdu.

Fenerbahçe'nin, İngiltere'nin Chelsea takımı ile oynayacağı Avrupa Şampiyonlar Ligi çeyrek final rövanş maçı öncesi yaklaşık yarım sayfalık yer ayıran gazete, Sarı-lacivertliler'in sadece Futbol alanında değil, aynı zamanda tesis ve sahip olduğu geniş pazarlama ağıyla da dünya kulüpleriyle rahatlıkla boy ölçüşecek durumda olduğunu yazdı.

Dünya Futbol literatüründe "Beyaz Pele" olarak adlandırılan Teknik Direktör Arthur Zico yönetiminde başarılı maçlar çıkaran Fenerbahçe'nin bünyesinde, geçmişte ve halihazırda ünlü isimlerin yer aldığına dikkat edilen haberde, Arjantinli Ariel Ortega, Hollandalı Pierre ven Hooijdonk ve Alman futbolseverlerin yakından tanıdığı Jay Jay Okocha'nın daha önce bu takımda Futbol oynadığını kaydetti.

Aziz Yıldırım'ın yaklaşık 10 yıl önce Ali Şen'den başkanlığı devralmasından sonra Fenerbahçe takımında hissedilir değişikliklerin yaşanmaya başlandığını kaydeden gazete, 1998 yılından bu yana Aziz Yıldırım'ın Fenerbahçe için yaptığı yatırımın yaklaşık 250 milyon dolara ulaştığının altını çizdi.

Haberde ayrıca, Fenerbahçe'nin borsaya girişi, kendisine ait bir televizyon kanalı kurması ve dünya genelinde faaliyet gösteren ve taraftarlara özel Fenerbahçe ürünleri pazarlayan ağın geliştirilmesi ile yerel rakipleri olan Beşiktaş ve Galatasaray'ı çok gerilerde bıraktığı ve finansman açısından önlerine geçtiğine de dikkat çekildi.

Chelsea karşısında elde edilecek bir beraberliğin veya bir galibiyetin Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'nde yarı finale çıkan ilk Türk takımı olmasını sağlayacağını belirten gazete, Aziz Yıldırım'ın Barcelona'da oynayan Ronaldinho için 90 milyon Euro'luk bir teklif verdiğini, takımının serbest bırakması halinde bu oyuncunun boğazda top koşturmaya başlamasının da an meselesi olduğunu kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious