''F.Bahçe kaliteli bir takım!''

''F.Bahçe kaliteli bir takım!''.12870
  • Giriş : 27.01.2009 / 16:39:00
  • Güncelleme : 27.01.2009 / 16:46:48

Gaziantepspor Teknik Direktörü Nurullah Sağlam, Fenerbahçe ile oynayacakları maç için, "Fenerbahçe kaliteli bir takım ama biz de kalitemizi göstermek için Kadıköy'e gideceğiz" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Sağlam, Fenerbahçe maçının kolay olmayacağını belirtti. Fenerbahçe Teknik Direktörü Arogones'in Türkiye'ye geç gelmesi, kendilerinin İtalya'da kamp yapmalarının ilk maçta Gaziantepspor için bir avantaj olduğunu kaydeden Sağlam, ''Bizim onları çok iyi tanımamız, onların bizi hiç tanımamaları bizim için avantajdı. Ama şimdi onlar da bizi, bizim onları tanıdığımız kadar tanıyorlar. Bizim açımızdan zorlu bir maç olacak'' diye konuştu.

Fenerbahçe'nin bir kalitesi olduğunu kabul ettiğini belirten Sağlam, Gaziantepspor'un Kadıköy'e gidiş amacının da kalitesini ortaya koymak olduğuna dikkat çekti.

Zurita haricinde takımda sakat futbolcu olmadığını bildiren Sağlam, bu futbolcunun durumunun da hafta sonu netlik kazanacağını kaydetti.

Sağlam, ilk yarıyı bir şeyleri oturtmak adına geçirdiklerini, ancak yapılan çalışmaların meyvesini alma zamanının geldiğini ifade ederek, Fenerbahçe maçından da en iyi sonuçla dönmeyi istedikleri kaydetti.

-BREZİLYALI FUTBOLCULAR İNANÇLI-
Brezilyalı golcü futbolcu Beto da Fenerbahçe maçının zor ve o kadar da önemli bir maç olduğuna dikkati çekerek, ''Hazırlıklarımız yoğun tempoda sürüyor. Bizim de artılarımız var, çok lezzetli ve keyifli bir maç olacak'' dedi.

Eskişehirspor maçında çok etkin olmaması ile ilgili soruyu yanıtlayan Beto, ''Futbola bireysel olarak bakmamak lazım. Takımın geneline bakmak gerekiyor. Saha çok ağırdı, Eskişehirspor taktik olarak değişik bir sistem uyguladı. Daha çok bizi Futbol oynatmamaya yönelik bir taktikleri vardı. Normal oyunumuzu da bozdular. Biraz da bu yönden bakmak gerekiyor'' diye konuştu.

Tabata ise büyük takımlara karşı herkesin oynamak istediğini, bu maçların çok renkli geçtiğini belirtti.

Fenerbahçe'yi ligin ilk haftasında kendi ayağından attıkları golle yendiklerini, ama bu seferki maçın daha zor geçeceğini tahmin ettiğini anlatan Tabata, ''Fenerbahçe hem kendi sahasında oynayacak hem de o zamanki Fenerbahçe'den daha kuvvetli. Biz kendi hedeflerimiz doğrultusunda Fenerbahçe'den puan ya da puanlar almak istiyoruz. Ama zor bir maç olacak'' dedi.

Artık takımların kendisini tanıdığını, bu nedenle baskı altına alıp kilitlemeye çalıştığını vurgulayan Tabata, şöyle devam etti:
''Türkiye'ye sezon başında geldiğimde kimse beni ve özelliklerimi tanımıyordu. Ama artık şimdi tanıyorlar. Bunlar futbolda normal şeyler. Gaziantepspor'un yanı sıra benim ekstra yapmam gereken şeyler var. Açık alana doğru çıkmalı ve daha çok hareketli olmalıyım. Fiziksel performansı daha yükseklere taşımalıyım. Bu durumdan kendimi kurtarmam lazım. Duran toplarda da etkinliğimi gösterebilirim, tıpkı Eskişehirspor maçında yaptığım gibi. Kendimi böylelikle artıya geçirebilirim. Fenerbahçe maçında ille gol atacağım diye bir şey yok. Performansımın üstünde oynayacağım, gol attırırsam daha çok sevinirim.''

-ANTRENMAN-
Bu arada Gaziantepspor, hafta sonu oynayacağı Fenerbahçe maçının hazırlıklarını bugün yaptığı çalışmayla sürdürdü.

Celal Doğan Tesisleri'nde gerçekleştirilen antrenmana, sakat olan Zurita ile hasta olan Erman Özgür katılmadı. Mehmet Yozgatlı takımdan ayrı koşu yaparken, Tabata ise bileğindeki ağrılar nedeni ile idmanı yarıda bırakmak zorunda kaldı.

Kırmızı-siyahlılar, ısınma hareketlerinin ardından dayanıklılık testi ile istasyon çalışması gerçekleştirdi. Bu arada antrenmanın bir bölümü izleyen altyapı sporcuları, futbolculara alkışla tezahürat yaparak moral verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*