F.Bahçe Kayserispor'dan özür diledi

F.Bahçe Kayserispor'dan özür diledi.15400
  • Giriş : 09.04.2008 / 16:53:00

Geçtiğimiz hafta oynanan, maç içi ve şeref tirübününde yaşanan olayları çok tartışılan Fenerbahçe- Kayserispor maçı ile ilgili, Fenerbahçe'den, Kayserispor'a özür geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Geçtiğimiz hafta Fenerbahçe ile Kayserispor arasında oynana karşılaşma sonrası ve şeref tribününde yaşananların ardından bir açıklama yaparak özür beklediklerini dile getiren Kayserispor yönetimine Fenerbahçe'den cevap geldi.

Kulüp tesislerinde basın toplantısı düzenleyerek basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Kayserispor Genel Menajeri Süleyman Hurma, Fenerbahçe Kulüp Başkanı Aziz Yıldırım ve yöneticilerin kendilerini arayarak üzgün olduklarını dile getirdiklerini bildirdi.

Hem başkanın hem de yöneticilerin şeref tribününde kullanılan ifadelerin kendilerine ait olmadığını söylediklerini aktaran Hurma, "Dostlar arasında dileme ifadesi çok fazla yakışık almaz ancak, hem kulüp başkanı hem de yöneticiler arayarak üzgün olduklarını dile getirdi. Orada başka insanların bulunduğunu ve o söylemlerin kendilerine ait olmadığını belirttiler. Bu tür olayların bundan sonra yaşanmaması istediklerini ifade ederek kendilerinin dahil olmadıklarını söylediler." açıklamasında bulundu.

Teknik direktör Tolunay Kafkasla yönetici Şahin Akarsu'nun tedbirli olarak ceza kuruluna sevk edilmesini değerlendiren Hurma, ilk olarak disiplin kuruluna gerekli savunmayı yapacaklarını bildirdi. Kafkas ve Akarsu'ya herhangi bir ceza gelmesini beklemediklerini kaydeden Hurma, "O gün sahada yaşananları herkes gördü. Sağduyulu olabilmenin sınırlarını zorladık. Tarafsız insanlar bile nasıl dayandığımızı ve akla uygun olmayan davranışlar sergilemediğimizi merak edip bize soruyor. Bu nedenle hocamız ve yöneticimizin ceza almasını beklemiyoruz" diye konuştu.

Hafta sonu Sivasspor'la kendi saha ve seyircileri önünde oynayacakları karşılaşma hakkında da değerlendirme yapan Hurma, her yıl sezon sonu yaklaşınca farklı söylemler ve düşüncelerin ortaya çıktığını dile getirdi.

Kayserispor'un adının son üç yıldır büyük takımlar arasında anıldığını hatırlatan Hurma, "Biz Kayserispor kulübüyüz. Matematiksel olarak bir mucize olmazsa aşağıya veya yukarıya doğru bir hareketimiz söz konusu olmayacak. Sivasspor maçında herkes görecek ki Kayseri adına, namına, şanına yaraşır bir oyun ortaya koyacağız. Bu maçtır kazanırız kaybederiz bunu bilmek mümkün değil. Ama bildiğim kesin bir şey vardır ki o da şudur; tribüne gelenler, evlerinde karşılaşmayı seyredenler izledikleri karşılaşmadan çok büyük zevk alacaklar ve Kayserispor'un büyüklüğünü, gücünü, başarısını görecekler" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious