F.Bahçe ve Beşiktaş birleşti!

F.Bahçe ve Beşiktaş birleşti! .15953
  • Giriş : 05.11.2007 / 11:58:00

F.Bahçeli ve Beşiktaşlı yöneticileri 'ortak müşterek'te buluşturan ilginç olaylar gelişti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Derbi, F.Bahçe'nin 2-1'lik galibiyetiyle sona erdi ancak maç sonrası mücadele hakkında konuşan birine rastlamak mümkün değildi... Ortak konu, karşılaşmanın hakemi İsmet Arzuman ve tartışmalı pozisyonlardı. Maçı kaybeden Beşiktaş'ın hakeme ve Futbol Federasyonu'na tepki göstermesi zaten bekleniyordu. Sürpriz olan ise, kazanan taraf durumundaki F.Bahçe'nin, hanesine yazdırdığı 3 puana rağmen susmayıp tepkiye ortak olmasıydı. Maç sonrası iki takım yöneticilerinin yakınlaşması ve güç birliğine gitmeleri, bu tabloyu görenleri şaşkına çevirdi. F.Bahçe, bir başka ezberi daha bozdu, kazanmasına rağmen hakemlere ve federasyona olan tepkisini dile getirmeye devam etti.

BUZLAR ÇABUK ERİDİ

F.Bahçeli ve Beşiktaşlı yöneticileri 'ortak müşterek'te buluşturan olaylar şöyle gelişti. Maçın bitiş düdüğüyle birlikte konuklarının öfkesine şahit olan F.Bahçeli yöneticiler, "Bizim yıllardır neler çektiğimizi şimdi mi anladınız? Biz genele konuşmuştuk. Hakemlerin durumunu iyi biliyorduk. Neden üstünüze alınarak açıklamamıza cevap verdiniz?" dediler. Siyah-beyazlılar ise "Son kupa finalinden bahsettiniz. Yani bizim maçımızdan. Bu yüzden cevap verdik" şeklinde konuştular. Sohbet sırasında taraflar, mevcut federasyonun ve düzenin güvenilmezliği konusunda birleşince Türk futbolunun 'sağlıklı hatlar'a kavuşması için birlikte hareket etme kararı aldılar. İşte bu dakikada, rakibine zeytin dalı uzatan F.Bahçe cephesi, "İsmet Arzuman'ın yönettiği maç olduğu için aklımıza önce o karşılaşma geldi. Yoksa, şu anda hakemlerden mağdur olan iki takım var: Siz ve biz" iddiasında bulundu. Bu dakikadan sonra iki takımın yöneticileri arasındaki diyalog şu şekilde devam etti: Beşiktaş: Gollerimiz verilmiyor, penaltılarımız çalınmıyor. Hep hatalarla puan kaybediyoruz. F.Bahçe: Biz daha penaltı atmadık. Galatasaraylı bir futbolcuyu hafifçe itseler düdükler ötmeye başlıyor. Anlamıyor musunuz bazı şeyleri? Beşiktaş: Böyle gitmez. İnceldiği yerden kopsun. Biz, üstümüze düşeni yapacağız. Fenerbahçe: Bizim de tek istediğimiz adalet... Bugün Deivid'e ikinci sarıdan kırmızı gösterilmeliydi. Niye göstermiyorsun? Bana da kırmızıyı ver, rakibime de. Hepimiz kuralına göre oynayalım. Beşiktaş: Yeter artık. Bazı şeylerin değişme zamanı geldi. Fenerbahçe: Geç bile kalındı. Yıllardır, "Futbol güvenilir kişiler tarafından yönetilmeli diyoruz. Bu gerçekleşse kimse maçlarda yapılan hakem hatalarına kızmaz. Bizim futbolcularımız nasıl gol kaçırıyorsa hakemler de hata yapıyor" deriz. Ancak şimdiki durumda buna inanamıyoruz.

AYNI CEPHEDE BULUŞTULAR

İşte bu konuşmaların ardından Beşiktaş yönetimi, radikal kararların alındığı toplantısını yaptı ve F.Bahçe'yi hafif bir dille eleştirerek olayın sarı-lacivert cephesini geçiştirdi. Kadıköy tarafında da cevaplar kısa ve düzeyliydi. Aynı cephede buluşan iki takımın önümüzdeki dönemdeki yol haritası da belli oldu: Federasyonun yeniden yapılandırılması için iki kulübün güç birliğine gitmeleri.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious