F.Bahçe yıldızlarını satıyor!

F.Bahçe yıldızlarını satıyor!.12697
  • Giriş : 15.03.2009 / 21:19:00
  • Güncelleme : 15.03.2009 / 21:21:23

Fenerbahçe Yönetimi aldığı kararları uygulamaya koymaya hazırlanıyor. Buna göre gitmek isteyen futbolcuya kal denmeyecek...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Amatör şube başkanlarına kriz tedbirleri açıklandı.. Talibi olan futbolculara ise 'Kal' denmeyecek.
 
Ve ekonomik kriz sonunda F.Bahçe'yi de zorunlu bütçe denetimine itti. Vatan gazetesinin haberine göre; Yönetim, işe ilk olarak amatör şubelerden başladı. 8 amatör şube başkanlarıyla bir araya gelen yöneticiler Mahmut Uslu ve Murat Özaydınlı, önceki akşam yaptıkları toplantıda kemerlerin sıkılması ve bütçe denetiminin minimuma çekilmesi gerektiğini bildirdi. Harcamaların kısıtlanmasını ve gereksiz transfer yapılmamasını isteyen 2 yönetici, bu tebligatı başkan Aziz Yıldırım'ın talimatıyla yaptı.
 
Amatör branşlara kemer sıkmaları gerektiğini ileten yöneticiler, bir tek amatör şubelerde değil, Futbol şubesinde de kısıtlamaya gidilebileceğini önümüzdeki günlerde Samandıra'ya bildirecekler. Ekonomik krizin yanında; dolar ve Euro'nun değerinin artması sonrası ocak ayından beri zaten aksayan transfer taksitleri için kaynak üretmek isteyen yönetim ciddi tedbirler alacak. Kemer sıkma politikasının yanısıra personel sayısında da yüzde 20 tenkisata gidilecek. İşçi çıkarmaların başlayacağı kulüpte her türlü harcamanın denetimi de daha sıkı şekilde yapılacak.
 
PROJE GELİRİ YETERSİZ
 
Fenerbahçe Yönetimi krizden kurtulabilmek için başka yollar da arıyor. Birçok proje üreten ve bu projelerin içinde tesisleşme ve taraftar kart ile birlikte Avea ile yapılan Fenercell anlaşmalardan gelecek gelir de yeterli öngörülmüyor. Yönetimin Bayern'in istediği Gökhan Gönül, Liverpool'dan teklif alan Semih ve sezon sonunda 4 milyon Euro getirerek gidebileceğini söyleyen Kazım ile Güiza'nın satışı da gündemde. Bu oyunculardan en az 2'sini satıp gelir elde etmeyi planlayan yönetim, yaptığı derin araştırmalarla genç ve gelecek vadeden yabancı oyuncuları takıma dahil edip, bonservis bedelsiz yerli oyuncuları da takıma dahil ederek en az 3 yıllık dönemde yüksek bonservis bedelli oyuncu almamayı planlıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*