F.Bahçe yöneticileri ağlayıp sızladı!

  • Giriş : 17.05.2007 / 00:00:00

Sabri Sarıoğlu, sarı-lacivertli futbolcuları şampiyonluklarından dolayı kutladığını, ancak aynı şeyi yöneticiler için yapmayacağını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Fenerbahçeli yöneticiler için "Tüm sezon boyunca ağlayıp sızladılar" diyen Sabri, "Fenerbahçeli futbolcuları tebrik ediyorum, ama yöneticilerini etmiyorum. Çünkü bütün sezon ağlayıp durdular. Futbolculara hiçbir şey demem, çünkü onlar işlerini yapıyorlar" şeklinde konuştu.

Turkcell Süper Lig'de ikinci olup Avrupa Şampiyonlar Ligi'ne katılmayı hedeflediklerini, bu nedenle, kendileri için çok önemli olan Fenerbahçe maçından galibiyetle ayrılmaları gerektiğini dile getiren Sabri, taraftarlara çağrıda bulunarak, maçın 1. dakikasından son dakikasına kadar kendilerini desteklemelerini istedi.

Basında çok tartışılan, Fenerbahçe'nin alkışlanıp alkışlanmayacağı konusunda da Sabri, "Kadıköy'de oynadığımız maçlarda hiç fair-play çağrısı yapılmıyor. Ali Sami Yen'de niye yapılıyor, onu anlamıyoruz. Geçen sezon şampiyon olduk, alkışlanmadık. İki yıl önce Türkiye Kupası'nı kazandığımızda seremoniye bile katılmadılar. Bu bile büyük saygısızlık. Ondan sonra kalkmışlar bizden alkış bekliyorlar. Biz futbolcuları tebrik ederiz, bunu dile getiririz, ama hiçbir zaman sahaya çıkıp alkışlamayız. Onlar bize yapmamış ki biz onlara yapalım. Biz şampiyon olup, Kadıköy'de maçımız olsa, aynı şeyi isteyecekler miydi?" diye konuştu.

FENERBAHÇE YÖNETİMİNE ELEŞTİRİ

Sabri, Fenerbahçeli yöneticilere de eleştiriler getirerek, "Saha dışı olayları iyi beceriyorlar" dedi.

Sarı-lacivertli yöneticilerin, Futbol Federasyonu'na protestolarda bulunurken, hakemleri de etkilediklerini ileri süren Sabri, şunları kaydetti:
"Beğenmedikleri, yerin dibine soktukları hakem, Kadıköy'deki maçta bizim 3 puanımızı aldı, penaltımızı vermedi, kırmızı kartları göstermedi. Aynı hakem bizi yaktı, biz niye onlar gibi bağırıp çağırmadık? 'Federasyon bizi şampiyon yapmak istemiyor, bizi engellemek istiyor' diyorlar. O zaman nasıl şampiyon oldunuz? Yayın kablosunu kesme olayına kadar gitti. Bu sezon bayağı komik oldu, komedi tiyatrosu gibi oldu Fenerbahçeli yöneticilerin yaptığı..."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious