F.Bahçe zorlu periyoda hazır

F.Bahçe zorlu periyoda hazır.9436
  • Giriş : 21.03.2008 / 08:11:00

Fenerbahçe Teknik Direktörü Arthur Zico, Fenerbahçe'nin önündeki zorlu periyoda hazır olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

FB TV'de yayınlanan "Zico ile Teknik Analiz" programına katılan Brezilyalı teknik adam ilk olarak yarın oynayacakları Kasımpaşa maçıyla ilgili olarak "Şampiyonluk yolunda ilerleyen takımlar, kendi evlerinde yapacağı maçları kesinlikle kazanmalıdır. Kasımpaşa karşısında istekli bir şekilde maça girip, 3 puanı koparmalıyız. Bu maçtaki istekli olma durumu, Konya maçından farklı olmayacak. İstekli olup 3 puanı almalıyız" dedi.

"ZORLU PERİYOTTAN ÇIKACAĞIZ''

Zico, Fenerbahçe'nin önündeki zorlu periyot sorulduğunda ise, "Bu periyottan rahat bir şekilde çıkmak için çalışmalıyız. Bu zorlu periyoda hazırız ve burada herkes de biraz daha fazla fedakarlık yapacak. Her maç ayrı bir stres ve maçlar arasındaki süre kısa. Fedakarlık yaparak bu periyottan rahat bir şekilde çıkacak gücümüz var. Bu tip periyotlarda sakatlık ve cezalar olabilir. O nedenle oyuncularımız kendilerine iyi bakmalı ve saha içerisinde yapacakları hareketlere dikkat etmelidir. Umarım böyle sıkıntılar yaşamayız" diye konuştu.

''ÖNCELİKLE KARŞINIZDAKİNİ İNANDIRMALISINIZ''

Kendi karakterinin takıma nasıl yansıdığı şeklindeki soruyu ise Zico, "İlk başta kendinize güvenmeli, yaptığınız işe inanmalı ve karşınızdakini de inandırmalısınız. Bir teknik direktör Futbol takımına karakterini yansıtır. Ben de elimden geldiğince, iyi yönlerimi takıma yansıtmaya çalışıyorum" diye yanıt verdi.

''BU BAŞARI ÇALIŞMANIN ÜRÜNÜ''

Dünya medyasının Fenerbahçe'ye son günlerde gösterdiği ilgi konusunda ise Zico, "Fenerbahçe'nin geldiği bu noktada gösterilen ilgi, sadece sonuçlarla ilgili değil. Fenerbahçe'nin geldiği bu nokta güzel yapılanma ve yapılan yatırımların sonucu. İyi sonuçlar kendiliğinden gelmez. Bu durumun altında yatan, yönetimin yaptığı yatırımlar, getirdiği kaliteli futbolcular var. Bu durum en baştan sona kadar başarılı bir çalışmanın ürünüdür" diye konuştu.

''SAVUNMA YAPMAZSANIZ KAYBEDERSİNİZ''

Kendisinin en iyi savunma yaptıran Brezilyalı teknik direktör olduğu yolundaki görüşü ise Zico, "Futbolun meyvesi goldür ve en önemlisi gol atmasını bilmektir. Ancak bunun yanında savunmayı da iyi bilmeniz gerekir. Benim Futbol felsefemde risk alıp, atak yaparak gol bulmak yatar. Ama savunma yapmayı bilmezseniz, attığınızdan fazlasını yer ve maçı kaybedersiniz" diye yorumladı.

''ALEX GİBİ SİLAHI İYİ KULLANMALISINIZ''

Fenerbahçe'nin duran toplardan çok fazla gol bulması ve bu konudaki üstünlüğünü başta Alex olmak üzere oyuncuların kalitesine bağlayan Zico, "Duran toplar Fenerbahçe'nin en önemli silahı. Elinizde Alex gibi bir silahınız varsa, bunu kesinlikle kullanmalısınız. Topun nereye gideceğini, arkadaşlarının saha içerisinde nerelere hareketleneceğini çok iyi kestiren Alex gibi bir silahınız varsa bunu kullanmalısınız. İşin asıl sihri Alex'te diyebiliriz. Ayrıca elinizdeki bu sihirli ayağı tamamlayan Marco, Deivid, Kezman gibi gidecekleri yerleri çok iyi bilen oyuncular ve yapacağınız çalışmalarla işiniz kolaylaşır" diye konuştu.

''DEPLASMAN BİZİM İÇİN DEZAVANTAJ DEĞİL''

Ligde şampiyonluk yolunda Fenerbahçe'nin, çok fazla deplasman maçına çıkacak olmasının, özellikle Beşiktaş, Galatasaray ve Trabzonspor gibi takımlarla deplasmanda mücadele edecek olmasının takım için bir dezavantaj olup olmadığı şeklindeki soruya ise Zico, "Bizim için evimizde ya da dışarıda oynamanın çok farkı yok. Biz öyle bir tecrübe yakaladık ki, dışarıda oynamanın bize bir dezavantaj yaratacağını düşünmüyorum" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious