F.Bahçe'de Carlos krizi

F.Bahçe'de Carlos krizi.12084
  • Giriş : 01.05.2009 / 13:43:00

Fenerbahçe'nin Brezilyalı yıldızı Roberto Carlos geçen gün yapmış olduğu açıklamalara yenisini ekledi. Carlos yönetime gözdağı verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fenerbahçe'deki geleceğiyle ilgili olarak Başkan Aziz Yıldırım ve Murat Özaydınlı ile görüşeceğini belirten Roberto Carlos, "Eğer güçlü bir kadro kurulacaksa ben varım. Yok, yine bu seneki gibi sıkıntılar olacaksa bana uymaz" dedi

Brezilyalı süper star sezon sonu Fenerbahçe'den ayrılabilir. 1 yıl daha sözleşmesi bulunan sambacı bu sezon yaşanan hayal kırıklığının ardından gelecek sezon da aynı durumu yaşamak istemiyor. Kariyerinin zedelendiğini düşünen Carlos, HABERTÜRK'e bu konuyla ilgili şöyle konuştu:

“Ben buraya UEFA Kupası'nda oynamak için gelmedim. Şampiyonlar Ligi'nde oynamak, başarılı olmak ve kupalar kazanmak için geldim. Benim karakterimde ve geçmişimde bu var. Hep kazanmaya alışkınım. Böyle olmasa bile bir hedef için mücadele veririm. Bu sezon takımın durumu beni oldukça üzdü ve fazlasıyla sinirlendirdi. Sezon bitiminin ardından Başkan Aziz Yıldırım ve Murat Özaydınlı ile oturup konuşacağım. Gelecek sene için neler düşünüyorlar? Nasıl bir kadro oluşturulacak? Bunları soracağım. Güçlü bir kadro kurulacaksa ben varım. Bunun için Fenerbahçe'ye elimden gelen katkıyı yaparım. Ama yok çok iddialı bir takım kurulmayacak, bu seneki gibi bir kadro olacaksa, bu bana pek fazla uymaz. O zaman Brezilya'ya dönmeyi tercih ederim. Buraya para için değil, başarılı olmak için geldim. Bunu herkes böyle bilsin. Benim için para ve devam eden kontratım ikinci planda. Takıma yapacağım katkı, Şampiyonlar Ligi'nde oynamak ve birşeyler kazanmak, paradan da kontrattan da önemli şeyler”.

SORUN HOCADA DEĞİL

Brezilyalı yıldız Fenerbahçe'deki sorunun Aragones'ten ziyade kadro zaafiyetinden kaynaklandığını da belirtti. Bu konuda da ilginç açıklamalarda bulunan Roberto Carlos, “Tamam, Aragones farklı bir teknik direktör. Diğer hocalara çok fazla benzemiyor. Zor yanları var. Ama bu sezonki problem Aragones'te değil. Teknik direktörden önce güçlü bir kadronuz olması gerekiyor. Güçlü bir kadronuz yoksa teknik direktörün yapacağı fazla birşey olamaz” dedi.

Brezilya'ya giderim

Tecrübeli futbolcu Türkiye'deki yaşantısından çok memnun olduğunu dile getirerek “Burada hayat gerçekten çok güzel. İnsanlar bana sürekli olarak yakın ilgi gösteriyor. Türkiye'deki hayatım ile ilgili hiçbir problemim yok. Ama bazen evimi de özlüyorum. Fenerbahçe kariyerimin ardından, Avrupa'da başka bir takıma gitmeyi kesinlikle düşünmüyorum. Ülkeme döneceğim” dedi.

Hedef kupa

Sambacı kötü geçen sezonun ardından ellerinde kalan tek hedefin Türkiye Kupası'nı kazanmak olduğu ifade ederek, “Elimizde kazanmak için kalan tek şey Türkiye Kupası. 26 yıldır bu kupayı kazanamıyoruz. En azından bu defa alıp sezonu bununla kapatmalıyız. En azından bir özleme son vermek istiyoruz” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*