F.Bahçe'de Kezman timi

F.Bahçe'de Kezman timi.11919
  • Giriş : 03.01.2008 / 14:34:00
  • Güncelleme : 03.01.2008 / 14:37:43

Brezilyalı teknik adam, kadroya giremememin sıkıntısını yaşayan Kezman’ı "Sen kaliteli bir futbolcusun. Yoğun maç trafiği var. Sana her alanda ihtiyacım olacak" diyerek motive ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Menajer Volkan Ballı da sık sık biraraya gelip moral aşıladığı Sırp golcüye, Uğur ile Gökhan örneklerini verip, "İkisi de çok çalışıp kadroya girdi. Sen de çalışıp kendine yer bulacaksın" diyor.

FENERBAHÇE’de kadroya girememenin sıkıntısını yaşayan Sırp yıldız Mateja Kezman için seferberlik var. Ligin ilk yarısının ortalarında sakatlanan ve formasını Semih Şentürk’e kaptıran Kezman, yedek kulübesinde oturmanın sıkıntısını yaşarken, teknik direktör Arthur Zico ile menajer Volkan Ballı, Sırp yıldızın motivasyonunu artırmak için harekete geçti.

Volkan Ballı ile Zico, Kezman ile yakından ilgilenirken ve her zaman takıma girebileceğinin sinyallerini veriyor. Takımın Kezman’a ihtiyacı olduğunu her fırsatta dile getiren Ballı, Sırp yıldızda takıma girememesi yüzünden aresifliğinin olmadığını ancak doğal bir kırgınlık yaşadığını belirtiyor.

Gökhan ve Uğur örneği

Kezman ile sık sık biraraya gelen Volkan Ballı, Sırp futbolcuya Uğur Boral ile Gökhan Gönül örneğini veriyor. Ballı, Kezman’ı "Uğur takım kadrosunda 18’e bile giremiyordu. Çok çalıştı, formayı kaptı. Gökhan’ın da ismi yoktu, o da çok çalışıp yıldız oldu. Sen zaten yıldız bir futbolcusun, geçirdiğin sakatlık sonrası belli sıkıntılar yaşadın, ancak çalışarak yine kadroda kendine yer bulacaksın" diyerek teşvik ediyor.

Sana ihtiyacım var

Zico da ikinci yarı hazırlıklarına başlayan Kezman ile yaptığı görüşmelerde, "Sen çok kaliteli bir futbolcusun. Her zaman inandığım birisin. Önemli olan takımın başarısı. Şu anda Semih çok formda. Bu senin sürekli yedek kalman anlamına gelmez. Önümüzde uzun bir maç trafiği var. Her alanda sana ihtiyacım olacak. Saygılı ve de profesyonelce düşünmen beni sevindiriyor. Moralini her zaman üst seviyede tutmalısın" diyor.

Sadece Zico ile Volkan Ballı değil, takım arkadaşları da Kezman’a sıcak ve moral verecek şekilde yaklaşıyor. Takım içinde kendisine gösterilen sevgiden dolayı mutluluğunu dile getiren Kezman da Fenerbahçe’de büyük bir sıkıntısı olmadığına işaret ederek, forma şansı bulacağına inanıyor:

Sıramı bekleyeceğim

"Benim tek sorunum takıma katkıda bulunamamam. Çünkü buraya büyük umutlarla geldim. Taraftarın her zaman desteğini arkamda gördüm. Avrupa’da iyi bir yerlere gelmek için çaba harcadığımız dönemde sakatlık geçirdim. Şu anda Semih çok iyi durumda. Bu beni mutlu ediyor. Genç ve yetenekli bir oyuncu. Attığı gollerle önemli puanlar getirdi. Her profesyonel futbolcu gibi ben de sıramı bekleyeceğim. Kendimi hazırlayacağım. CSKA Moskova ve Galatasaray maçlarında oyuna girmem bana moral oldu. Devamının geleceğine inanıyorum."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious