"F.Bahçe'den antrenörlük teklifi aldım"

  • Giriş : 11.10.2007 / 09:33:00

Fenerbahçe'nin Brezilyalı yıldızı Roberto Carlos, bir internet sitesinde yayınlan röportajında Fenerbahçe'den yöneticilik ve antrenörlük teklifi aldığını iddia etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Brezilya'nın en büyük medya grubu Globe'nin internet sitesi Globeesporte.com'da Johanna de Assis imzasıyla yayınlanan röportajında 34 yaşındaki yıldız, "Fenerbahçe'den yönetici ya da antrenör olarak devam etmek için teklif aldım. Fenerbahçeli yönetilciler bana şu teklifi sundular:
Sözleşme bitiminden sonraki ilk sene hiçbir şey yapmadan duracağım, çünkü hiçbir şey yapmadan zaman geçirmeye ihtiyacım var. Daha sonra antrenörlük kursuna başlayacağım ve sertifikayı aldıktan sonra ne yapacağımı yeniden gözden geçireceğiz " dedi.
Brezilya'nın, 2006 Dünya Kupası'ndan elenmesinde basının tek sorumlu kendisini ilan ettiğini, bu yüzden çok yıprandığını ve milli takıma dönmeyeceğini belirten Carlos, "Milli takımı unuttum" sözleriyle sitemini dile getirdi.
Türkiye'ye adaptasyonunun nasıl olduğu sorusunu yıldız futbolcu, "Türkiye İspanya gibi değil, çok farklı bir ülke, İspanya'da diğer futbolculardan biriydim. Burada ise bana bir idolmuşum gibi davranıyorlar. İnsanlar sokakta bana dokunmak, bir öpucuk almak istiyor. Burada hiç alışık olmadığım bir biçimde korumayla dolaşmak zorundayım. Benim işim Futbol oynamak, burada bana yıldız gibi davranıyorlar, bu pek hoşuma gitmiyor. Problem yaratmak istemiyorum, alışmaya çalışıyorum. Ben hiç kimseden daha iyi değilim. Sadece bir oyuncuyum, popstar değil" diyerek yanıtladı.
Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, hakkında sorulan soruyu, "Zico'yu oyuncu olarak tanıyordum. Oyunculuğu kadar hocalığı da mükemmel. Futbol hakkında çok şey biliyor ve oyuncularıyla da arkadaş olabiliyor" şeklinde yanıtlayan Carlos, Zico'dan çok şey öğrendiğini onunla çalışmanın onur verici olduğunu da sözlerine ekledi.
Birçok insanın Türkiye'yi geri bir ülke sandığını, oysa tam tersine Türkiye'nin modern bir ülke olduğunu vurgulayan Brezilya yıldız, Türkiye için "birinci dünya ülkesi" tanımını kullandı. Carlos, Türkçe sadece 'günaydın, iyi günler ve iyi akşamlar' demeyi bildiğini, Fenerbahçeli Türk oyuncuların Brezilyalı oyuncularla anlaşabilmek için Portekizce öğrenmeye başladıklarını açıkladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious