F.Bahçe'den Canaydın'a cevap

F.Bahçe'den Canaydın'a cevap.13026
  • Giriş : 04.07.2007 / 22:09:00
  • Güncelleme : 04.07.2007 / 22:14:22

Fenerbahçe Kulubü, Ümit Karan'ın transferi konusunda Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın'ın gazetelere yansıyan sözleri üzerine bir açıklama yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Açıklamada, "Kulübümüz bu meselede kural ya da etik dışı hiçbir davranışta bulunmadığından son derece müsterihtir." denildi.

Kulübün resmi sitesinden yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi:

"Fenerbahçe Spor Kulübü Ümit Karan'ın takımından ayrılmak istediği ve takımında mutlu olmadığına ilişkin gelen müracaat üzerine futbolcunun bu durumunu öncelikle kendi kulübü ile görüşmesi ve kulübünün futbolcunun ayrılma isteğine olumlu bakması halinde Galatasaray ile doğrudan görüşeceğimizi konunun ilgilisine bildirmiştir. Canaydın'ın açıklamaları ile teyit ettiği üzere, futbolcu ile kulübü arasındaki karşılıklı görüşmelerin ardından Galatasaray Kulübü'nün futbolcusunun takımda kalacağını açıklaması ile konu bizim için bu aşamada kapanmıştır. Sayın Canaydın'ın sadece kişisel kanaate dayalı düşüncesini dile getirerek kulübümüzü etik dışı davranmakla suçlamasını yakışıksız bulduğumuzu kamuoyunun bilgisine sunarız. Kulübümüz bu noktada kural ya da etik dışı hiçbir davranışta bulunmadığından son derece müsterihtir."

Fenerbahçe Kulübü, bugün bir gazetede iddia edilen, sarı-lacivetli futbolculara Portekizce dersi verileceği yönündeki haberlerin de gerçekleri yansıtmadığını savundu.

Kulübün resmi internet sitesinde yapılan açıklamada, "Bugün tarirli gazetelerde kulübümüzün takımda Brezilyalı oyuncuların artması üzerine Türk oyunculara da Portekizce öğretecek hoca arayışına girdiği iddia edilmektedir. Söz konusu haber kesinlikle doğru değildir. Takımızın iki tercümanı her türlü konuda futbolculara ve teknik heyete yardımcı olmaktadırlar." denildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious