F.Bahçe'den Ulusoy'a: Maça gelme!

  • Giriş : 12.02.2007 / 00:00:00

F.Bahçe'nin AZ Alkmaar maçını izlemek için Şükrü Saracoğlu'na gideceğini söyleyen Haluk Ulusoy'a sarı lacivertli kulüpten ret yanıtı geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Sarı lacivertli kulübün resmi internet sitesinde yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi:

"Geçen hafta düzenlediği basın toplantısında Türkiye Futbol federasyonu Başkanı Sayın Haluk Ulusoy Futbol takımımız ile AZ Alkmaar arasında oynanacak UEFA Kupası karşılaşmasını izlemek üzere Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu'na geleceğini ifade etmiştir. Fenerbahçe camiasının Futbol federasyonu başkanından ve yönetiminden kaynaklanan ve tribünlere de yansıyan bu gerginliği azaltmak için TFF tarafından atılmasını beklediği ilk adım, bu güne kadar hiçbir kritik maçımıza gelmeyen TFF başkanının kulübümüzün son derece kritik bu maçına gelmesi değildir. Bu itibarla iyi niyet olarak algılanabilecek bu adımın zamanı ve mekanı yanlış seçilmiştir. Geçmişte birçok kez diyalog fırsatı doğmuş olmasına rağmen bunların hiçbiri TFF tarafından değerlendirilmemiştir. Fenerbahçe Spor Kulübü'nün beklentisi TFF yönetiminin göreve geldiği tarihte vaad ettiği üzere, tüm takımlara aynı mesafede, adil, karar mekanizmalarını takımlara göre farklı işletmeyen, Türkiye'de futbolun kalkınması için çalışmalar yaparak projeler üreten, her türlü şüphe ve şaibeden arınmış, şeffaf ve objektif bir yönetim anlayışına sahip olmasıdır. Bu nedenle, bir PR aktivitesinden öteye gitmeyecek ziyaretin bu şekilde ve bu dönemde gerçekleşmemesi akl-ı selimin gereğidir.

Elbette ki Fenerbahçe yönetimi ve camiası da futbolda yaşanan mevcut gerilimleri azaltacak karşılıklı her türlü adımı atmaya hazırdır. Ancak UEFA'daki tek Türk temsilcimiz Fenerbahçe'nin AZ Alkmaar ile oynayacağı karşılaşmada yöneticisinden camiasına herkesin tüm motivasyonu sahada oynayan futbolculara destek vermek amaçlı olmalıdır. Bu motivasyonu bozacak her türlü etkenin önlenmesi gerektiği göz önüne alınırsa TFF yöneticilerinin de üzerine düşeni yapmasının gerekliliği ortadadır. Bu noktada TFF başkanının UEFA kupası maçına gelme kararı, zamanlaması ve içeriği açısından kamuoyunun beklentilerine uygun değildir. Ayrıca UEFA müsabakası olan bu maçın protokol tribünü organizasyonu Beden Terbiyesi İl Müdürlüğü tarafından yapılmaktadır. Söz konusu tribünde Fenerbahçe Spor Kulübü başkanı dışında herhangi Fenerbahçeli bir yönetici ya da görevli bulunmamaktadır. Dolayısıyla Fenerbahçe'nin gerek UEFA organizasyonu olan bu maçta gerekse diğer tüm karşılaşmalarda protokol tribünü için öngörülmüş karşılama, ağırlama ve güvenlik sağlama gibi bir durumu yoktur."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious