F.Bahçe'nin geleceği var mı?

F.Bahçe'nin geleceği var mı?.14331
  • Giriş : 19.07.2007 / 00:30:00

Sezonun ilk hazırlık maçları başladı. Fenerbahçe henüz bir maç yaptı, üstelik yeni transferi Roberto Carlos olmadan, sarı lacivertliler zayıf bir üçüncü lig takımı 2-0 yendiler.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bu maçın bizim açımızdan dikkat çeken özelliği Deivid'in iki gol atması ve yeni transferlerden Colin Kazım'a Fenerbahçe formasının her anlamda iki beden büyük geleceğinin ortaya çıkması oldu.

Rakibin kim olduğuna, gücüne bakmadan Deivid'in attığı gollerle ilgili olarak Fenerbahçeli yazar ve muhabirler olumlu yorumlar yaptılar.

Zico'nun bırakmak istemediği oyuncunun adeta yeni bir transfermişcesine ele alınması oldukça ilginç...

Deniyor ki bu oyuncu kendisini tümüyle yenilemiş durumda, antrenmanlarda durmaksızın gol pozisyonuna giriyor.

Böyle bir durum beni de tüm Fenerbahçelileri de elbette mutlu eder.

Ama bu Deivid, ne yazık ki bizim Deivid... Geçen yıl bir çok maçta seyrettiğimiz, silikliğine, etkisizliğine kızdığımız Deivid...

Evet, Brezilyalı santraforu yeni transfer saymaz, Colin Kazım'ın ileride ikili de şans bulmasının (kaldı ki ileride iki kişi mi yoksa bir kişi mi oynuyor, oynayacak belli değil) imkânsızlığını dikkate alırsak geriye, Carlos dışında Vederson ve Ali Bilgin kalıyorlar yeni oyuncu olarak.

Kanaatimiz o ki bunlardan Ali Bilgin, Zico'nun elinde iyi bir yedek olacaktır...

Vederson muhtemelen forma bulacaktır...

Zico döneminde takımdan ayrılan Tuncay, Ümit, Serkan, Rüştü, Servet, Mehmet Yozgatlı'ya karşılık Roberto Carlos ve Vederson...

Bu tablo bir kere heyecan vermiyor...

Bu tablo kaliteli Futbol da vaat etmiyor...

Umarım yanılırız ve sahada bambaşka bir Fenerbahçe görürüz...

Bununla birlikte Fenerbahçe yönetiminin işi bizim temennilerimize bırakmadan takımın sağ kanadına ve ileri ucuna takviye yapmasının kaçınılmazlığı ortadadır.

Önder bütün bir yılı sağ bek olarak taşıyamaz...

Önder'in önünde kimin oynayacağı sorusu ciddi bir muammadır. Fenerbahçe orta saha ve hücum oyunculardan sağ kanat futbolcusu üretmek zorunda kalmamalıdır.

Ayrıca yıllık 4 milyon euro aldığı söylenen Kezman'ın Deivid'le oluşturduğu ikili son yılların en etkisiz forvet hattıdır.

Bu futbolcular oyunu benzer bir şekilde ve tek yanlı oynuyor. Her şeyden önce ceza sahasına basacak özellikler taşımıyor. Hava topu almak, rakibi cepheden sıkıştırmak, defansı rahatsız etmek gibi meziyetlere de hiçbir şekilde sahip değiller.Beşiktaş ve Ertuğrul

Her futbolsever Ertuğrul'un Beşiktaş'ta başarılı olmasını ister.

Ertuğrul iyi bir futbolcuydu, iyi bir teknik adam oldu. Bu özelliğini Kayserispor'da açık bir şekilde kanıtladı.

Ertuğrul, Aykut gibi genç teknik adamlar yeni bir topyekün Futbol anlayışını benimsiyorlar. Her gittikleri takımda sonuç alıyorlar.

Mesele şimdi büyük kulüplerde başarılı olmaları... Beşiktaş bu ekol çalıştırıcılar için Ertuğrul Sağlam üzerinden önemli bir sınav alanı olacak.

Başlangıç için Ertuğrul'un elinde iyi bir kadro var. Delgado, Cisse gibi orta sahanın ön ve arkası gibi bir ekibin temel direklerini oluşturan yerlerde önemli oyunculara sahip. Yozgatlı zaman içinde sağ kanatta önemli roller oynayacaktır. Tello'nun ise usta bir futbolcu olduğu anlaşılıyor. İbrahim Toraman, Gökhan, Koray'la şu anda Türkiye'nin Türk futbolculardan oluşan en iyi defansına sahipler.

Umarız Ertuğrul Beşiktaş'a üst düzey bir Futbol anlayışını aşılar...

Ertuğrul'un başarısı diğer kuşakdaşlarının yolunu açacaktır...

Ali Bayramoğlu

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious