F.Bahçe'nin geliri ne kadar?

F.Bahçe'nin geliri ne kadar?.16749
  • Giriş : 10.03.2008 / 21:32:00

Sevilla'yı eleyerek çeyrek finale çıkma başarısını gösteren Fenerbahçe, son 8 takım arasında en az gelire sahip takım olarak dikkat çekiyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Son dönemde forma, reklam ve stad gelirleri sayesinde kasasını dolurmayı başaran ve Türkiye'nin en zengin kulübü olan sarı lacivertlilerin 2006-07 geliri 87.2 milyon Euro olarak ifade edildi.

Deloitte tarafından her yıl hazırlanan "Futbol Para Ligi" araştırmasının, geçen ay açıklanan raporunda sarı lacivertli ekip gelir olarak Avrupa Kulüpleri arasında 25. sırada yer aldı. Gelir olarak iki haneli rakamlarda kalan sarı lacivertli kulüp Türkiye için iyi bir gelire sahip olsa da Şampiyonlar Ligindeki rakipleri ile karşılaştırıldığında çarpıçı bir tablo ortaya çıkıyor. Sarı lacivertlilerin çeyrek finaldeki olası rakiplerinden bazıları Fenerbahçe'yi 2'ye, 3'e hatta 4'e katlıyor.

Deloitte'in raporunda yıllık geliri 87.2 milyon euro olan sarı lacivertlilerden sonra çeyrek finalde mücadele eden Schalke 04'ün yıllık geliri 114 milyon Euro, İtalyan Roma ekibinin 157.6 milyon Euro olarak belirtilmiş.

Arsenal'in 263.9 milyon Euro, Chelsea'nin 283.0 milyon Euro, Barcelona'nın 290 Milyon Euro, Manchester United'ın ise 315.2 milyon Euro yıllık gelire sahip oldukları belirtildi.

Fenerbahçe ile bu ekiplerin bütçeleri ve gelirleri karşılaştırıldığında sarı lacivertilerin çeyrek finale kalarak ne kadar büyük bir başarı elde etmiş olduğu da bir kez daha ortaya çıkmış oldu.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious