F16'dan kurtulan pilotun durumu iyi

  • Giriş : 11.09.2006 / 00:00:00

F16’dan sağ kurtulan pilotun ilk çekilen fotoğraflarında durumunun iyi olduğu görünüyor

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Alagöz, helikopterle Balıkaesir’e götürüldü. Alagöz’ün kazadan sonra ilk çekilen fotoğraflarında durumunun iyi olduğu görüldü.

Amatör bir fotoğrafçı tarafından çekilen fotoğraflarda pilotun oldukça iyi olduğu görünüyor. Askerler, görüntülenmesini engellemek için pilotu tüm basının toplandığı Çırpılar köyü yerine Karaköy köyünden helikoptere bindirmişti.

Edinilen bilgiye göre eğitim için bugün öğle saatlerinde Balıkesir 9. Ana Jet Üs Komutanlığı’ndan 3 F-16 uçağı Çanakkale’ye gitti. Balıkesir’e dönerken uçaklardan biri Bayramiç ilçesi Çırpılar köyünün üzerindeyken arıza yaptı. Üsteğmen Özgür Alagöz, düşüşe geçen uçaktan paraşütle atladı. Askeri ekipler ile orman işçileri 4 satlik bir aramadan sonra Üsteğmen Alagöz’ü Çırpılar köyündeki Yedikardeşler mevkiinde buldu. Sağlık durumu oldukça iyi olan, yarası bulunmayan Alagöz, helikopterle Balıkesir 9. Ana Jet Üs Komutanlığı’na götürüldü.

Düşen F-16’nın enkazına ise henüz ulaşılamadı. F-16 savaş uçağını arama çalışmalarına, hava sisli olduğu için ağırlıklı olarak karadan devam ettiriliyor.Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious