F1'in geleceğini tehlikeye atan rest

F1'in geleceğini tehlikeye atan rest.16635
  • Giriş : 20.06.2009 / 09:26:00

FIA ile takımlar arasında son dönemde yaşanan tartışmalar Formula 1’in geleceğini tehlikeye attı. Yedi takım ortak açıklamada bulunup artık yeni organizasyon yapacaklarını duyurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Formula 1'de (F1) tarihin en büyük krizlerinden biri yaşanıyor. Uluslararası Motor Sporları (FIA) ile takımlar arasındaki gerginlik organizasyonun geleceğini tehlikeye soktu. Son aylarda yaşanan bütçe sınırlaması tartışmaları son olarak takımlar birliği FOTA'nın yaptığı girişimle iyiden iyiye içinden çıkılmaz bir hal aldı.

7 TAKIM 'SENEYE YOKUM' DEDİ

Brawn GP, BMW-Sauber, Toro Rosso, Red Bull, Ferrari, McLaren, ve Renault takımları, F1'den ayrılıp, yeni bir organizasyon yapacaklarını duyurdu. Açıklamada, FIA'nın son dönemdeki tutumunun takımlara zarar verdiği ve FOTA'nın bu kararı almasının kaçınılmaz olduğu vurgulandı.

YENİ SİSTEMDE BİLET UCUZ

FOTA, yeni yapacakları organizasyonla ilgili ipuçları da verdi. Açıklamada oluşturulacak organizasyonun açık bir yönetime ve herkesi memnun edecek kurallara sahip olacağı belirtilirken, artık bilet fiyatlarının da belirli bir ayarlamadan geçirilerek sporseverlerin ilgisinin arttırılacağı ifade edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*