Fabrikadaki işçileri çay kurtardı!

Fabrikadaki işçileri çay kurtardı!.9615
  • Giriş : 01.09.2008 / 16:37:00

Geçtiğimiz hafta meydana gelen korkunç patlamada işçilerin çoğunu bir bardak çayın kurtardığını biliyor muydunuz?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Türkiye Maden İşçileri Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Murat Bekem, Kırıkkale'deki MKE Barut Fabrikası'nda meydana gelen patlamadan büyük üzüntü duyduklarını, patlamanın çay molasına denk gelmesi nedeniyle daha fazla can kaybı ve yaralanma olmamasıyla teselli bulduklarını ifade etti.

Bekem, yaptığı yazılı açıklamada, bu fabrikada daha önce de ölüm ve yaralanmalara yol açan patlamaların meydana geldiğini hatırlatarak, kaza riskini sıfıra indirmenin mümkün olmadığını ancak patlamanın nedeni araştırılarak yeni patlamaların engellenebileceğini belirtti.

Kamu iş yerlerinde iş güvenliği önlemlerine daha fazla önem verildiğini kaydeden Bekem, buna karşın özel sektöre ait iş yerlerinde aynı durumdan söz edilemeyeceğini vurguladı. Türkiye'nin uluslararası ajanslara daha çok ölümlü ve özellikle toplu ölümlü iş kazaları ile haber olduğunu öne süren Bekem, ''Başta tersaneler olmak üzere iş yerlerinde gün geçmiyor ki ölümlü iş kazası meydana gelmesin'' dedi.

Türkiye'yi ucuz emek ile rekabete sokma anlayışının bu süreçte en büyük etken olduğunu savunan Bekem, devletin artık iş yerlerini daha güvenli ve sağlıklı ortamlara kavuşturmak amacıyla tarafların ve sendikaların katılımıyla ulusal bir eylem planı hazırlaması ve bunu hayata geçirmesi gerektiğini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*