Fabrikadan geriye 3 sehpa kaldı

Fabrikadan geriye 3 sehpa kaldı.7882
  • Giriş : 23.02.2008 / 16:46:00

Denizli'de bir tekstil fabrikasında çıkan yangında 7 milyon YTL civarında zarar olduğu bildirildi. Sadece deri koltuklar ve üç sehpa kurtarılabildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Denizli Organize Sanayi Bölgesi'nde (DOSB) faaliyet gösteren Fatih Tekstil'de, saat 08.00 sularında yangın çıktı. Kısa sürede büyüyerek 6 bin metrekarelik alana sıçradı. Tatil olduğu için işçilerin bulunmadığı fabrikada yangını fark eden bekçi, itfaiyeye haber verdi.

Yangına Denizli Belediyesi, Honaz, Kaklık, Kocabaş, Bozkurt ve Çardak ilçeleriyle DOSB itfaiyeleri müdahale etti. Söndürme çalışmalarına katılan ekipler, zaman zaman ayran içerek rahatlamaya çalıştı. Yangında fabrikadaki kumaş bezler ve elyaflar tamamen tutuşurken dikiş ve diğer tekstil makineleri zarar gördü. Yangının elektrik akımının gidip gelmesinden kaynaklandığı tahmin ediliyor. Saat 11.00 sıralarında tamamen kontrol altına alınan yangınla ilgili soğutma çalışmaları devam ediyor.

Söndürme ve soğutma çalışmalarını izleyen Honaz Kaymakamı Kamuran Taşbilek, "Arkadaşlar gerekli tedbirleri alarak çalışmaya başladı. Denizli ve çevresindeki itfaiyeler burada. Yangını kontrol altına aldık ancak tekstil ürünleri olduğu için kendi kendine yanacak. Tahminen 7 milyon YTL zarar var, can kaybı yok." dedi. Firma sahibi Fatih Özdel ise hasarın büyük olduğunu ancak rakam veremeyeceğini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious