Facebook emlak işine hızlı girdi

Facebook emlak işine hızlı girdi .6351
  • Giriş : 20.04.2009 / 13:45:00
  • Güncelleme : 20.04.2009 / 13:46:36

Sanal dünya ev satışları için de alternatif mecra haline geldi. Son günlerin en popüler arkadaşlık siteleri emlak ofisi oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Facebook ya da Twitter gibi sosyal networklere kayıt olduğunuzda sadece arkadaşlarını bulup onlarla iletişime geçmek artık geride kaldı.

Sanal dünyadaki sosyal iletişim siteleri ilk etapta eş dost bulmak içindi daha sonrasında iş bulmak için kullanıldı şimdi ise daha farklı bir boyuta geçildi. Ev satışları. Emlak acenteleri bu iki popüler siteyi kullanarak yeni müşteriler edinmeye başladılar bile. İlgi çeken ilanlar ile müşterileri bulup daha sonrasında da çekin bir pazarlığı giren acenteler için bu yeni yöntem iyi bir yol mu yoksa işlerini kaybetme de ilk aşama mı?

Sosyal arkadaşlık sitelerini kullanan acenteler mevcut portföylerine göre tekliflerini hazırlayıp ilgilenenlere gönderiyorlar. Seattle Century 21 acentesi Duane Hopper tekliflerini müşterilerine Twitter, Facebook, LinkedIn ve Avtice Rain ile ulaştırdığını belirtiyor. Teklifler bilgisayarlara ya da mobil telefonlara gönderiliyor. Teklifte evin temel özellikleri ve fotoğrafı ve fiyatı yer alıyor. Spam olarak gönderilen maillerden farklı olduğu için ilgilenenlerin kendisi ile irtibata geçtiğini söyleyen Hopper, sadece Twitter'da 44 müşterisi olduğunu belirtiyor.

Facebook'u kullanan başka bir acente ise 200 milyon aktif kullanıcısı olan sitenin emlak satışı konusunda önemli bir mecra olduğunu belirtiyor. Satılacak olan evlerle ilgili videoda koyduklarını belirten Long Island Century 21 acentesi John Ammirati ücretsiz reklam imkanı olduğunu sözlerine ekliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*