Facebook grubu ödüllü bahçeyi talan etti

Facebook grubu ödüllü bahçeyi talan etti.19549
  • Giriş : 12.05.2008 / 22:35:00

Bir Facebook grubunun düzenlediği 350 kişilik su ve köpük savaşı büyük tepki aldı. Peki ama neden?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Geçtiğimiz günlerde Facebook üzerinden ilginç bir çağrı yapıldı: Kullanıcılar, İngiltere - Leeds'teki Millenium Meydanı'nda düzenlenecek su savaşına davet ediliyordu. Beklenen oldu ve 350'ye yakın Facebook üyesi çağrıya uyarak meydanda toplandı.

Buraya kadar her şey eğlenceli gibi görünse de kıyamet bundan sonra koptu. 350 kişilik grup, eğlence adı altında, su tabancaları ve kovalarla birbirine girdi. Ancak düşünülmeyen bir detay organizasyonu eğlence olmaktan çıkardı. Millenium Meydanı'ndaki bahçe 2004 Chelsea Çiçek Fuarı'nda bronz madalya almıştı ve Dünyanın en güzel bahçeleri arasında gösteriliyordu ve şehrin Nelson Mandela'nın şehri Durban ile kardeşliğini temsil ediyordu..

İşte bu bahçe, su savaşının ardından savaş alanına döndü. Resimlerden de anlaşılacağı gibi çiçekler talan oldu, havuz hasar gördü, ortalık köpük içinde kaldı... Buna rağmen su savaşının organizatörleri, yaptıkları organizasyonu büyük bir başarı olarak değerlendirdiler.

Meclis üyesi John Procter ise, organizasyon sırasında yaşananlar karşısında dehşete düştüğünü ifade etti. Procter'e göre yıllardır büyük bir özenle korunan sembol bir bahçenin, eğlence adı altında ve sadece birkaç saat içerisinde yok edilmesi affedilebilir bir durum değil.

Facebook sayesinde eski arkadaşlarımızı bulduğumuz, yıllardır görmediğimiz kişilerle tekrar bir araya geldiğimiz gerçek. Ancak eğlencenin sınırlarını fazlasıyla genişletmek, ne yazık ki bu gibi durumlarla karşılaşmamıza da neden olabiliyor. Sonuçta bahçe katliamı nedeniyle Facebook sitesini suçlamak doğru değil, ancak bu tip olayların sitenin prestijine büyük zarar verdiği de açıkça ortada.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious