Facebook İsrail ordusuna yasaklandı

Facebook İsrail ordusuna yasaklandı.12093
  • Giriş : 12.04.2008 / 10:46:00

Facebook üyesi İsrailli askerlerin, hassas fotoğrafları kişisel sayfalarına taşıması ardından İsrail ordusu duruma müdahele etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ünlü sosyalleşme sitelerinden Facebook üyesi İsrailli askerlerin, hassas fotoğrafları kişisel sayfalarına taşıması ardından İsrail ordusu duruma müdahele etti. Ordu, fotoğrafların sayfalara taşınmasına kısıtlama getirdi.

İsrail ordusu, Facebook üyesi askerlerin sayfalarında yaptığı araştırma sonucu, askerlerin hava üsleri, operasyon odaları ve denizaltılara ilişkin ayrıntılı fotoğrafları sayfalarına koyduğunu fark etti. BBC'ye konuşan askeri kaynaklar, "Güvenlik nedeniyle bu fotoğrafları insanların görmemesi gerekli." diye konuştu. Ordu, sosyalleşme sitesine koyabilecek fotoğraflara ilişkin kısıtlamalar getirdi. Yeni kısıtlamalar arasında siteye pilotlar ile özel birimlere ve askeri manevralara ilişkin fotoğrafların yerleştirilmemesi yer alıyor. Askeri kaynaklar, askerlerin siteye yerleştirdiği bu fotoğraflar ile ne kadar zarar oluşturacaklarının farkında olmadığını söyledi.

İsrail'de askerlik 18'i aşan erkek ve kadınlara zorunlu. Erkekler 3 yıl askerlik yaparken kadınlar 2 yıllık askerlik yapıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious