Facebook'tan dedikodu yapıyordu, yakalandı

Facebook'tan dedikodu yapıyordu, yakalandı.12698
  • Giriş : 20.05.2017 / 20:50:00

Sosyal medya sitesi Facebook'tan arkadaşının dedikodunu yapan personel, mesajları yakalattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İş arkadaşlarına hakaret ettiği mesajları yakalatan personelin iş akdine son verildi. Mahkeme, personeli işten çıkartan iş yeri sahibini haklı buldu.

Hürriyet'teki habere göre Denizli’de meydana gelen ilginç olayda, bir çalışan, kendisine tahsis edilen iş yerindeki bilgisayardan sosyal paylaşım sitesi Facebook'a girdi. Aynı iş yerinden bir süre önce çıkarılan arkadaşı ile Facebook üzerinden mesajlaşmaya başlayan kişi, bir süre sonra, bilgisayarı ve Facebook’u açık bırakarak masasından ayrıldı. Gelen mesaj seslerinin gürültüsünden rahatsız olan başka bir çalışan, bilgisayarı kapatmak istediği esnada yazılanları gördü.

Bilgisayarı kullanan mesai arkadaşı ile daha önce işten atılan kişinin birbirlerine gönderdikleri mesajlarda; kendisine, annesine, personel amirine hakaret eden ibarelerin yazılı olduğunu gördü. Hemen paylaşımların çıktısını alan kişi, Facebook mesajlarını personel amirine iletti. Bunun üzerine sosyal paylaşım sitesinden arkadaşlarına hakaret ettiği öne sürülen işçi işten çıkarıldı.

İşçinin tazminat ve alacak davasında son sözü söyleyen Denizli İş Mahkemesi, söz konusu Facebook mesajlarının davacının iş akdinin haklı sebeple feshedildiğine hükmetti. İşçi tarafından temyiz edilen karar Yargıtayca onandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*