Facebook'a yeni görünüm

Facebook'a yeni görünüm.9519
  • Giriş : 20.03.2009 / 20:09:00

Facebook yeni görünümü ile birlikte gizlilik konusunda da çok önemli bir adıma imza atıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yakın zamanda görünümü değiştiren Facebook, artık kullanıcıların arkadaşlarına ait değişiklikleri daha çabuk fark edebilmeleri, daha hızlı içerik paylaşımı sağlanabilmesi ve grup sayfalarının artık daha kullanışlı hale gelmesi yönünde önemli adımlar attı. Fakat ön taraftaki bu değişiklikler kadar, sitenin arka planında da bazı yenilikler oldu. Bunların en başında ise kişisel gizlilik konusunda artık kullanıcının daha fazla söz hakkına sahip olması geliyor.

Artık kullanıcılar Facebook üzerinde kendilerine ait hangi bilgilerin kimlerle paylaşılabileceği konusunda daha esnek davranıyor. Eğer kullanıcı tercih ederse profilinin bazı bölümlerini hatta isterse tümünü, arkadaşı veya kendi ağında bulunmayan insanlara açabilecek. Facebook adına konuyla ilgili açıklamayı yapan Mark Slee, bunun Facebook'un her geçen gün artan kullanıcı sayısı nedeniyle bir anlamda zorunlu hale geldiğini söylüyor.

Slee'ye göre daha önceden arkadaşınız olarak eklenmemiş birinin sadece ismini, resmini ve arkadaşlarının küçük fotoğraflarını görebiliyordunuz ve bu her zaman yeterli olmayabiliyordu. Benzer isimdeki kullanıcıların giderek artması nedeniyle Slee, insanlar kendi arkadaşlarını daha rahat tanıyabilmeleri için böyle bir değişikliğin faydalı olacağına inandıklarını söyledi.

Diğer yandan pek çok Facebook kullanıcısı yeni görünüme alışmakta zorlanıyor. Bazı kullanıcılar eski görünüme bir an önce dönülmesi veya isteyenlerin sitenin eski haliyle kullanmaya devam etmeyi istediklerini belirtiyorlar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*