Facebook'da lider Galatasaray

Facebook'da lider Galatasaray.16156
  • Giriş : 08.07.2009 / 20:12:00
  • Güncelleme : 08.07.2009 / 20:14:44

Galatasaray, Fenerbahçe'yi Facebook'da geride bıraktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Dünyanın en yaygın sanal sosyal aktivite sitesi Facebook'da Galatasaray ile Fenerbahçe taraftarları arasındaki büyük rekabet devam ediyor.

Lider Galatasaray

Dünya üzerinde günde yüz milyonlarca kişinin ziyaret ettiği sanal sosyal aktivite sitesi Facebook'da Futbol takımları arasında büyük rekabet yaşanıyor. Facebook'a kayıtlı kullanıcıların üye olarak tuttuğu takımları üst sıraya taşığı sitede Galatasaray liderliğe yükseldi.

Fener'in liderliği sona erdi

Dünya üzerinde birçok takım ve sporcunun hayranlarının üye olmasıyla oluşan sıralamada Galatasaray, uzun süredir bu konuda lider olan Fenerbahçe'nin bu liderliğine son verdi. Uzun bir süredir iki takım taraftarı arasında tatlı bir rekabete de sahne olan sıralamada Galatasaray taraftarları son haftalarda yaptığı atakla Fenerbahçe'yi geride bıraktı. Facebook'da Galatasaray Kulübü'ne üye taraftar sayısı 1 milyon 364 bin 634'e ulaşırken, Fenerbahçe Kulübü'ne üye taraftar sayısı ise 1 milyon 326 bin 685'de kaldı.

40 bin kişi fark attı

Fenerbahçe'den uzun süre sonra sıralamaya katılan Galatasaray taraftarları, böylelikle dünyanın sayılı internet sitelerinden Facebook'da ezeli rakiplerine şu anda yaklaşık 40 bin kişi fark attı. Uzun süre 'Facebook'daki en büyük spor kulübü' sloganını kullanan Fenerbahçe taraftarlarının, Galatasaraylı taraftarların bu atağına nasıl cevap vereceği merak konusu oldu.

Galatasaray'ın dünya çapında liderliğe oturduğu sıralamada İngiltere'nin Manchester United kulübü üçüncü, İspanya'nın Barcelona kulübü dördüncü ve İtalya'nın Juventus kulübü ise beşinci sırada bulunuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*