Facebook'ta anlaşmazlık

Facebook'ta anlaşmazlık.8346
  • Giriş : 14.05.2008 / 16:44:00

Facebook'un kurucuları arasında anlaşmazlık çıktı, ortaklardan biri istifa etti!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Facebook'ta teknoloji şefliği yapan Adam D'Angelo liseden beri arkadaşı olan Mark Zuckerberg'le yaşadığı anlaşmazlık sonucunda istifa etti. D'Angelo Facebook'un kurucularından ve ilk çalışanlardan biri olması sebebiyle istifası insanları derin bir şaşkınlığa uğrattı.

Ele geçen bilgilere göre Adam D'Angelo ya iş yerindeki pozisyonundan ya da Zuckerberg'in şirketteki tek elciliğinden dolayı istifa etmiş. Bu durum sanki bir müzik grubu çok ünlü olduktan sonra elemanlarından birtanesinin yüksek hayat standartlarına doyup gruptan ayrılmasını çağırıştırıyor.

Facebook'un ani yükselişi ve popüleritisi şirketteki eski havayı yok etmiş olabilir ve D'Angelo bu durumdan da rahatsız olmuş olabilir, yoksa liseden beri iki sıkı arkadaş olan Zuckerberg ve D'Angelo yollarını kolay kolay ayırmazdı.

Her şirket mutlaka zamanında bir kere olsa dahi bir sıçrama yapar ve popüler olabilir. Kimi çalışanlar şirketteki eski dekorasyona alışır ve o düzeni arar ama popülerlik ve parayla standartlar yükselince, dekorasyonda haliyle değişir. D'Angelo anlaşılıyor ki yeni dekorasyona pek alışamamış.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious